manutd.com

Odejście Freda kwestią czasu. Kluby z Turcji i Arabii Saudyjskiej kuszą pomocnika Manchesteru United

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Pomocnik Manchesteru United Fred jeszcze tego lata ma zmienić barwy klubowe, informuje Fabrizio Romano. Do wyścigu o pozyskanie Brazylijczyka włączyły się zespoły z ligi Arabii Saudyjskiej oraz tureckie Galatasaray.

O odejściu zawodnika mówi się od ostatniego dnia sezonu 2022/23 Premier League, kiedy to Manchester United zmierzył się z Fulham. Po spotkaniu Marco Silva, czyli menedżer londyńskiego zespołu osobiście rozmawiał z zawodnikiem w sprawie potencjalnego transferu.

Natomiast „Czerwone Diabły” w tym oknie transferowym chciały pozyskać aż dwóch pomocników, z czego transfer głównego celu Masona Mounta udało się już sfinalizować. Wzmacnianie środka pola ma być jednoznacznym sygnałem dla Freda do zmiany barw.

Brazylijczyk wielokrotnie krytykowany był za swoją elektryczną grę, co skutkował niechęcią fanów do jego persony. Problem ten zauważył również Erik ten Hag, który jak wcześniej wspomniano, zdecydował się na przebudowę formacji. Według wcześniejszych doniesień pomocnika wyceniono na 20 mln funtów.

Na początku okienka Fulham negocjowało z Manchesterem United transfer Freda, lecz wycena gracza na tamten moment była nieosiągalna dla londyńskiego zespołu. Jednakże jeśli najnowsze doniesienia są prawdzie, to klub Marco Silvy musi pośpieszyć się, gdyż do gry o pomocnika włączyły się inne drużyny.

Fabrizio Romano poinformował, że na czele stawki na chwilę obecną znajduje się Galatasaray, które już złożyło ofertę za pomocnika. Manchester United miał odrzucić początkową propozycję, gdyż była ona daleka od wyceny gracza.

Oprócz tureckiego klubu w grze mają być inne zespoły z Premier League, w tym Fulham, lecz pozostałe zespoły jak na razie nie zostały ujawnione przez Romano. Dodatkowo pomocnik miał zainteresować kluby z Arabii Saudyjskiej, które w tym oknie sprowadzają doświadczonych graczy w celu uatrakcyjnienia ligi.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze