manutd.com

Oficjalnie: Marcus Rashford podpisał nowy kontrakt

Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Marcus Rashford podpisał nowy kontrakt, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2028 roku – poinformował Manchester United.

Wychowanek klubu z Old Trafford zaliczył do tej pory w barwach „Czerwonych Diabłów” 359 występów, w których strzelił 123 gole. W seniorskim zespole zadebiutował w 2016 roku.

Za Rashfordem wyśmienity sezon 2022/23, w którym zdobył 30 bramek i wygrywał nagrodę dla najlepszego piłkarza roku w Manchesterze United wybieranego zarówno przez kibiców, jak i piłkarzy.

– Dołączyłem do Manchesteru United jako siedmioletni chłopak z marzeniami. Ta sama pasja, duma i determinacja towarzyszą mi do dziś i wciąż napędzają mnie za każdym razem, gdy z zaszczytem zakładam tę koszulkę.

– Doświadczyłem już wielu niesamowitych rzeczy w tym klubie, ale przed nami jeszcze więcej do osiągnięcia. Pozostaję niezmiennie zdeterminowany, aby wygrać więcej trofeów w nadchodzących latach.

– Jako fan Manchesteru United od urodzenia, wiem, jaka odpowiedzialność wiąże się z reprezentowaniem tego herbu. Odczuwałem w związku z tym wzloty i upadki jak każdy. Mogę was zapewnić, że będę dawał z siebie wszystko, by pomóc drużynie w wejściu na kolejny poziom, na co nas stać. Czuję, że moi koledzy z szatni podzielają moją determinację. Nie mógłbym być bardziej podekscytowany na myśl, że spędzę tu kolejne lata pod wodzą tego menedżera – powiedział Marcus Rashford.

Swoje trzy słowa dodał również dyrektor sportowy Manchesteru United, John Murtough.

– Odkąd Marcus dołączył do naszej akademii 18 lat temu, był najlepszym przykładem tego, co jest potrzebne, aby odnieść sukces jako gracz Manchesteru United.

– To niesamowity talent, ale również skromny, oddany i zmotywowany człowiek. Wchodzi teraz w najlepsze lata swojej kariery i wiemy, że stać go na jeszcze więcej. Widzimy jego głód największych sukcesów, które chciałby odnieść z Manchesterem United.

– Praca z Erikiem ten Hagiem i jego sztabem to dla niego idealne środowisko do rozwoju, by stać się jednym z najlepszych atakujących na świecie.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze