manutd.com

The Athletic: Manchester United nie wyśle Kobbiego Mainoo na wypożyczenie w sezonie 2023/24

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Dziennikarz Mark Critchley, który zajmuje się klubami z Manchesteru w ramach portalu The Athletic, informuje, że “Czerwone Diabły” zatrzymają w klubie Kobbiego Mainoo. Fanem zawodnika ma być Erik ten Hag, który chce skorzystać z jego umiejętności w nadchodzącym sezonie.

Kobbie Mainoo był jednym z dwóch zawodników z akademii Manchesteru United, których Erik ten Hag starał się wprowadzać do pierwszej drużyny w debiutanckim sezonie. Drugi z nich Alejandro Garnacho praktycznie od razu wypracował sobie miejsce w zespole i regularnie rywalizuje o miejsce w pierwszej jedenastce.

Natomiast Mainoo otrzymał szansę od Holendra na zadebiutowanie w seniorskiej piłce, regularnie trenuje z pierwszym zespołem oraz kilkukrotnie zasiadał na ławce rezerwowych. Pomimo angażu w niektóre spotkania pierwszego zespołu pomocnik i tak zaliczył łącznie 62 spotkania we wszystkich rozgrywkach.

Oczywiście najczęściej grał on w rozgrywkach młodzieżowych, a najwięcej spotkań zaliczył w Premier League U18 (28 występów). Później otrzymał on awans do zespołu rezerw, gdzie rozegrał 17 starć w ramach Premier League 2. W kampanii 2022/23 zdobył on sześć bramek oraz cztery asysty.

Według The Athletic odejście Mainoo na wypożyczenie w nadchodzącej kampanii jest bardzo mało prawdopodobne. Na chwilę obecną Manchester United nie rozważa takiej opcji, a osobą, która ma ważny głos w tej sprawie, jest szkoleniowiec pierwszej drużyny Erik ten Hag.

Holenderski menedżer ma być wielkim fanem talentu młodego pomocnika. The Athletic podaje także, że Ten Hag w nadchodzącym sezonie zamierza skorzystać z umiejętności boiskowych gracza klubowej akademii.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze