Getty Images

Glazerowie pozostaną u władzy na starcie nowego sezonu? “Zmiana jest potrzebna”

, DeyZ Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Wciąż nie rozjaśnia się sytuacja sprzedaży Manchesteru United przez rodzinę Glazerów. Wiele wskazuje na to, że cały proces jeszcze się przeciągnie.

Mike Keegan z “Daily Mail” poinformował, że obecni właściciele “Czerwonych Diabłów” wciąż będą rządzić klubem na starcie nowego sezonu Premier League. Nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle zdecydują się na sprzedaż klubu.

Zainteresowani kupnem Manchesteru United niezmiennie pozostają szejk Jassim oraz sir Jim Ratcliffe. Katarczyk pragnie przejąć całą kontrolę, natomiast szef brytyjskiej grupy INEOS większość udziałów.

Obaj mają jednak spore wątpliwości co do tego, czy Glazerowie faktycznie chcą sprzedać klub z Old Trafford. Według niektórych źródeł cały proces został wstrzymany. Glazerowie podobno zamierzają czekać do jesieni lub nawet zimy z podjęciem ostatecznej decyzji i powrotem do rozmów z oferentami.

Ostatnio swoją opinią w tej sprawie podzieliła się kolejna legenda Manchesteru United, Wayne Rooney, który rozmawiał z Davidem Ornsteinem.

– Przez ostatnie dziesięć lat trochę zaniedbali ten klub, ale bez wątpienia odnieśli wielki sukces. Natomiast prawdopodobnie doszli do miejsca, w którym kibice chcą zmiany, chcą innego kierunku rozwoju – mówił Anglik.

– Manchester United znowu potrzebuje tej ekscytacji. Nie chodzi tylko o pierwszy zespół, ale również o rozwój akademii i całego zaplecza.

– Jestem przekonany, że Glazerowie otrzymają słowa uznania za to, czego dokonali, ale muszą radzić sobie też z negatywną otoczką. Kibice tak naprawdę nie mają wiedzy, co zrobili dla tego klubu.

– Myślę, że ostatecznie odejdą, bo klub potrzebuje tej zmiany – zakończył Rooney.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze