ManUtd.com

“MEN”: Kobbie Mainoo będzie stałym członkiem zespołu Ten Haga w sezonie 2023/24

Kubelton Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Kolejne doniesienia sugerują, pozostanie Kobbiego Mainoo na Old Trafford w sezonie 2023/24. Dziennik “Manchester Evening News” ujawnił, że sam Erik ten Hag miał poinformować młodego pomocnika, że ten w następnym sezonie będzie graczem pierwszej drużyny.

W minionym tygodniu The Athletic donosiło, że Mainoo pozostanie na Old Trafford w następnym sezonie. Manchester United nie ma być zainteresowany wypożyczeniem młodego pomocnika do innego zespołu. Jedynym pytaniem, które pojawiło się po tej informacji, było, czy Mainoo będzie częściej angażowany w starcia pierwszego zespołu?

Od momentu opublikowania tekstu portalu The Athletic Manchester United rozegrał dwa towarzyskie spotkania, które wygrał. W obu starciach zagrał Mainoo, który zebrał bardzo pozytywne oceny za swoje występy. Pamiętajmy, że sam Ten Hag ma być fanem talentu Anglika.

Steven Railston z dziennika “Manchester Evening News” poinformował, że pod wrażeniem ostatnich występów Mainoo nie są tylko fani “Czerwonych Diabłów”, lecz także sami piłkarze pierwszego zespołu. Źródło “MEN” z szatni określiło pomocnika jako naturalny wielki talent ze sporymi umiejętnościami technicznymi.

W poprzednim sezonie Mainoo zaliczył awans do zespołu rezerw z drużyny U18. Powodem tej decyzji była chęć rzucenia wyzwania młodemu pomocnikowi oraz próba przyśpieszenia rozwoju. W Manchesterze United mają widzieć Anglika jako nową ósemkę na Old Trafford.

Teraz po ponad pół roku wychowanek “Czerwonych Diabłów” miał otrzymać kolejny awans w hierarchii klubowej. Sam Erik ten Hag miał poinformować go, że ten zostanie włączony na stałe w struktury pierwszej drużyny. Potwierdzono także, że klub nie ma w planach wypożyczać go do innego zespołu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze