Viaplay

Viaplay wycofuje się z Polski. Kto przejmie prawa do transmitowania Premier League?

Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Skandynawski operator, Viaplay, transmitujący m.in. Premier League zapowiedział, że wycofa się z Polski i skupi się głównie na rynku skandynawskim.

Decyzja ma wejść w życie jeszcze w tym roku. Viaplay weszło na polski rynek z przytupem i szybko nabyła prawa do transmitowania najlepszych lig na świecie – Premier League, Bundesligi, Ligi Europy czy Ligi Konferencji.

Wycofanie się Viaplay z Polski wynika z raportu finansowego,  który ukazał się w czwartek rano. Zgodnie z jego treścią dzieje się to w ramach programu naprawczego. Podobny los czeka też Litwę, Łotwę i Estonię oraz USA, Kanadę i Wielką Brytanię.

Jak na razie nie wiadomo, co z długoterminowymi umowami z Premier League do 2028 roku czy Bundesligą do 2029 roku. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce na rynku praw sportowych czeka nas prawdziwa rewolucja. Nie wiadomo bowiem, do jakiej stacji trafi Premier League i mecze Manchesteru United.

Niedawno informowano, że Viaplay ma poważne problemy finansowe. Liczba subskrybentów w drugim kwartale tego roku zmalała na wielu rynkach, w tym również skandynawskim.

 

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze