manutd.com

Oficjalnie: Charlie Savage przechodzi do Reading

, Patryk Tabak
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United potwierdził, że od nowego sezonu Charlie Savage będzie reprezentował barwy Reading. Wychowanek „Czerwonych Diabłów” pożegnał się z kibicami w mediach społecznościowych i podziękował za piętnaście lat spędzonych w klubie.

Charlie Savage dołączył do Akademii Manchesteru United w wieku zaledwie dziewięciu lat. Swój pierwszy profesjonalny kontrakt z „Czerwonymi Diabłami” podpisał dwa lata temu. W grudniu 2021 zadebiutował w pierwszej drużynie zastępując na boisku Juana Matę w końcówce zremisowanego 1:1 meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów z Young Boys.

W poprzednim sezonie Savage wystąpił w siedemnastu meczach drużyny U21 w rozgrywkach Premier League 2 oraz EFL Trophy i zdobył jedną bramkę. Drugą część sezonu 2022/23 spędził w Forest Green Rovers. Tam wystąpił piętnastokrotnie i również raz trafił do siatki. Łącznie w drużynach młodzieżowych Manchesteru United Savage zagrał 74 razy. Był także powoływany do młodzieżowych reprezentacji Walii.

W przyszłym sezonie Charlie Savage reprezentować będzie barwy Reading, które w poprzednim sezonie spadło z Championship.

Piłkarz zamieścił w mediach społecznościowych wiadomość do wszystkich kibiców Manchesteru United. Walijczyk w emocjonalny sposób podziękował im za wsparcie i ciepło, jakie otrzymał przez lata pobytu na Old Trafford.

„Dziś kończy się mój czas w Manchesterze United” – zaczął Savage. „Przez ostatnie piętnaście lat miałem zaszczyt nazywać ten klub swoim domem. Przyszedłem tutaj jako pięcioletni chłopiec, odchodzę jako dwudziestolatek wdzięczny każdemu, kto pomógł mi w tym okresie. Od kitmanów po osoby pracujące w kuchni – dziękuję wszystkim, którzy mieli udział w mojej podróży. Tych osób jest zbyt wiele, by móc wymienić je z nazwiska.

Momentem, w którym czułem się najbardziej dumny, był debiut w pierwszym zespole na Old Trafford w Lidze Mistrzów. To było spełnienie mojego dziecięcego marzenia. Zagranie tego jednego meczu dla klubu to coś więcej niż oczekiwałem. Jestem dumny, że to osiągnąłem. Bajkowe zakończenie tego wszystkiego miało miejsce w tamtym tygodniu, gdy byłem kapitanem drużyny w starciu z Leeds. Fakt, że jestem jednym z nielicznych zawodników, którzy przebyli drogę od drużyny U9 do pierwszego zespołu zawsze będzie bliski mojemu sercu. Czuję, że nadszedł idealny moment na to, by odejść i skorzystać z niesamowitej szansy, jaką mam przed sobą. Zawsze będę wspierał ten klub i niedługo wrócę na Old Trafford, by kibicować drużynie”.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze