Twitter/ManUtd

Fabrizio Romano: Manchester United negocjuje kolejne transfery

Tomasz Pasternak
Zmień rozmiar tekstu:

Niedziela tradycyjnie upływa pod znakiem plotek z rynku transferowego, a tych nie brakuje w kontekście Manchesteru United. Z nowymi informacjami odnośnie obozu „Czerwonych Diabłów” przybywa m.in. włoski dziennikarz Fabrizio Romano.

Priorytet nr 1 – Rasmus Hojlund

Zdaniem Fabrizio Romano, doskonale zorientowanego w poczynaniach czołowych europejskich klubów, ostatni tydzień lipca powinien przynieść kolejne istotne zmiany na Old Trafford. Chodzi przede wszystkim o szykowaną ofertę za Rasmusa Hojlunda, 20-letniego napastnika Atalanty.

Jak czytamy w jednym z wpisów na Twitterze, Manchester United chciałby możliwie sprawnie przeprowadzić negocjacje ws. transferu reprezentanta Danii, unikając w ten sposób potencjalnej rywalizacji z Paris Saint-Germain, które także ma monitorować sytuację Hojlunda.

Sam piłkarz już od dawna ma być dogadany z „Czerwonymi Diabłami” i chce przenieść się do Manchesteru.

Co ciekawe, na czasie może niebawem zacząć zależeć także przedstawicielom Atalanty, którzy już wyszukali następcę Rasmusa Hojlunda – ma być nim El Bilal Toure z Almerii. Do finalizacji tej transakcji Włosi będą jednak potrzebować potężnego zastrzyku finansowego, jaki da im sprzedaż obecnie największej gwiazdy klubu.

Priorytet nr 2 – pomocnik

Jak wspomina dalej Fabrizio Romano, po zakontraktowaniu Masona Mounta i Andre Onany, plany transferowe menedżera Erika ten Haga mają pozostawać na pierwotnie obranym kursie. „Czerwone Diabły” priorytetowo chcą teraz uzupełnić atak, a w drugiej kolejności holenderski menedżer chciałby jeszcze nieco odświeżyć linię pomocy.

W tym kontekście ponownie pada nazwisko Freda, który zdaje się już być pogodzony z opuszczeniem Manchesteru United. Choć klub tłumaczył jego absencję w składzie na tournee po Stanach Zjednoczonych względami osobistymi, Fabrizio Romano jest zdania, że Brazylijczyk po prostu rozgląda się za nowym klubem.

W miejsce Freda Erik ten Hag w dalszym ciągu chętnie widziałby Sofyana Amrabata, reprezentanta Maroka, grającego obecnie w Fiorentinie.

Priorytet nr 3 – sprzedaż

Niedziela rozpoczęła się od oficjalnego komunikatu ws. transferu Alexa Tellesa, zapomnianego już przez niektórych lewego obrońcy „Czerwonych Diabłów”, w ostatnim sezonie wypożyczonego do Sevilli. Podążył on śladem przetartym przez Cristiano Ronaldo i podpisał kontrakt z arabskim zespołem Al-Nassr, do którego to Portugalczyk dołączył początkiem roku.

Według nieoficjalnych źródeł, na konto Manchesteru United wpłynie za ten transfer ok. 4 miliony euro.

Na tym nie koniec wyprzedaży, jaka ma się dokonać latem. „Czerwone Diabły” negocjują bowiem podwójną transakcję z przedstawicielami Nottingham Forest. Na Old Trafford miała wpłynąć oferta wypożyczenia Deana Hendersona i transferu definitywnego Anthony’ego Elangi.

O ile w przypadku bramkarza Manchester United raczej będzie dążył do transferu definitywnego aniżeli kolejnego wypożyczenia, kwestia skrzydłowego reprezentacji Szwecji zdaje się przesądzona. Elanga niebawem ma przejść testy medyczne w nowym klubie, a koszt jego transferu szacuje się na ok. 15 milionów funtów.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze