manutd.com

Ten Hag zadowolony ze zwycięstwa z Arsenalem. „Chcemy być maszyną do pressingu”

Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Erik ten Hag był zadowolony ze zwycięstwa Manchesteru United nad Arsenalem w sparingowym meczu, który został rozegrany na początek tournee „Czerwonych Diabłów” w Stanach Zjednoczonych. Klub z Old Trafford wygrał to spotkanie 2:0. 

O POZYTYWACH: 
– Myślę, że graliśmy bardzo dobrze z piłką przy nodze i bez niej. Byłem bardzo zadowolony z tych aspektów. Myślę, że graliśmy bardzo aktywnie. Tak właśnie chcemy grać. To jedyny okres w sezonie, gdy możemy tak ciężko popracować na treningu i przenieść wszystkie elementy na boisko bez żadnych konsekwencji. Wciąż chcemy jednak wygrywać. Chłopaki zagrały dobry mecz.

O MŁODZIEŻY: 
– To fantastyczne. Manchester United słynie z wprowadzania młodych graczy i w tym sezonie znów może się to stać, ale musimy poczekać. Młodzi są pewni siebie. Wyróżniłbym szczególnie Kobbiego Mainoo. Podobał mi się jego występ. Pokazywał się dobrze już wiosną, ale później nabawił się urazu. Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Jest z nami więcej młodych piłkarzy i spisują się tu bardzo dobrze. Nie chcę jednak stawiać im poprzeczki zbyt wysoko.

– Musimy poczekać. Premier League jest trudna, ale zdecydowanie widzę graczy, którzy mogliby odegrać ważną rolę w tym składzie. Poprzeczka jest jednak zawieszona wysoka.

O PRESSINGU: 
– Radziliśmy sobie dobrze i bardzo nam się to podoba. Chcemy pressować jak maszyna, ale do tego jest potrzebne jak najlepsze zrozumienie między piłkarzami. To bardzo ważne. W tym meczu udało nam się to w obu połowach.

O PRZYSZŁOŚCI: 
– Przed nami wspaniałe mecze. To pomoże nam w progresie. Będziemy rywalizowali z bardzo dobrymi przeciwnikami. Arsenal to też naprawdę dobry rywal. Mieli niesamowity sezon w Premier Leauge. Dobrze się z nimi zmierzyć. Później będziemy jeszcze lepsi.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze