psg.fr

„The Telegraph”: Manchester United wyraził zainteresowanie Kylianem Mbappe

Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

Od kilku dni w mediach pojawia się informacja, że PSG wystawiło Kiliana Mbappe na sprzedaż. Dowodem na to ma być fakt, że francuski zespół nie zabrał gwiazdora na przedsezonowe tournee po Japonii. Z tej sytuacji chciałby skorzystać między innymi Manchester United, który według Jasona Burta z „The Telegraph” wyraził swoje zainteresowanie napastnikiem.

Sytuacja między PSG a Mbappe jest niezwykle napięta. Zawodnik chciałby wypełnić swój kontrakt do końca i po zakończeniu przyszłego sezonu odejść za darmo, co wiązałoby się ze zgarnięciem przez niego premii lojalnościowej w wysokości 80 milionów. Na takie rozwiązanie nie godzi się jednak klub, który postawił piłkarzowi ultimatum, które zakłada, że ten albo znajdzie sobie nowego pracodawcę jeszcze tego lata, albo zostanie odesłany na trybuny i tym samym zmuszony do podpisania nowej umowy.

Z tej sytuacji chcą skorzystać niemal wszystkie wielkie kluby. Według doniesień Fabrizio Romano Al Hilal byłoby w stanie zapłacić PSG nawet 300 milionów euro. Trudno jednak wyobrazić sobie sytuację, w której Mbappe w tak młodym wieku przenosi się do Arabii. Oczywistym kandydatem do pozyskania gwiazdora jest również Real Madryt, który od kilku lat bezskutecznie stara się go zatrudnić.

Jednak według informacji „The Telegraph” zainteresowanie usługami Francuza zainteresowane są również zespoły z Anglii w tym: Chelsea, Manchester United i Tottenham. Z PSG miały się skontaktować również Barcelona i Inter, które nie dysponują odpowiednią ilością gotówki, ale mogłyby zaproponować wymianę zawodników.

 

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze