Getty Images

Oficjalnie: Anthony Elanga graczem Nottingham Forest

Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Erik ten Hag kontynuuje czystkę w szatni pierwszego zespołu Manchesteru United. Drugim wychodzącym z klubu transferem w letnim oknie jest Anthony Elanga, który zasilił szeregi Nottigham Forest.

Elanga to piłkarz wywodzący się z akademii Manchesteru United. W 2020 roku zgarnął nagrodę dla najlepszego młodego piłkarza klubu. Swój debiut w seniorskim zespole zaliczył w sezonie 2020/21 – w starciu przeciwko Leicester City na Old Trafford. Wkrótce potem wpisał się pierwszy raz na listę strzelców, pomagając „Czerwonym Diabłom” w zwycięstwie 2:1 nad Wolverhampton Wanderers.

Tamta kampania była przełomowa dla reprezentanta Szwecji. Elanga strzelił gola również w rozgrywkach Ligi Mistrzów przeciwko Atletico Madryt. Na boisku zawsze pokazywał pewność siebie i dojrzałość, często mając pozytywny wpływ na poczynania drużyny.

Sezon 2022/23 nie był już jednak tak udany. Pod wodzą Erika ten Haga zaliczył tylko 16 występów we wszystkich rozgrywkach. We wszystkich 55 meczach dla klubu z Old Trafford strzelił cztery gole.

Za pomocą mediów społecznościowych 21-latek pożegnał się z klubem i kibicami:

– Miałem swój debiut, zaliczyłem ponad 50 występów dla pierwszego zespołu, strzeliłem gola w Champions League i wygrałem trofeum dla tego klubu… Gdyby ktoś powiedział mi, ze coś takiego się wydarzy, gdy przyjechałem do Anglii w wieku 11 lat, to trząsłbym się.

– W tym klubie jest mnóstwo piłkarzy i ludzi, którzy odegrali główną rolę w spełnieniu moich marzeń i wspierali mnie, bym dojrzał jako mężczyzna, którym dzisiaj jestem. Każdemu z was zawsze będę wdzięczny.

– Od momentu gdy po raz pierwszy obejrzałem mecz Manchesteru United ze Stretford End jako młody chłopak, wiedziałem, że kibice tego klubu są wyjątkowi.

– Na zawsze zawsze będziemy mieli swoje „Rhytm is a dancer”. Dla mnie i dla mojej rodziny to było wszystkim, za każdym razem, gdy słyszeliśmy tę przyśpiewkę. Brakuje mi słów, by odpowiednio wam podziękować za to niewiarygodne wsparcie.

– Jestem w stu procentach gotowy i podekscytowany, by zacząć nową przygodę. Jestem zdeterminowany, aby odnieść sukces. Dziękuję Manchesterze United!

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze