manutd.com

Erik ten Hag po porażce z Wrexham. „Jestem pewny, że młodzież wyniesie odpowiednie wnioski z tego starcia”

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United w starciu towarzyskim z Wrexham podczas tournée po Stanach Zjednoczonych postawił na utalentowaną młodzież z klubowej akademii. Niestety pomimo chęci wychowanków klubu z Old Trafford walijski klub ograł 1:3 „Czerwone Diabły”.

W drugim towarzyskim starciu rozgrywanym w USA Erik ten Hag postawił na graczy zespołu rezerw, którzy ostatecznie ulegli 1:3 ekipie Wrexham. Dwie bramki dla walijskiego klubu padły jeszcze w pierwszej połowie, a przed jej końcem gola honorowego zdobył Marc Jurado.

Następnie początek drugiej połowy przyniósł czerwony kartonik dla Daniela Gore’a, a „Czerwone Diabły” zmuszone zostały do gry w dziesięciu. W 69. minucie Wrexham ponownie umieścił piłkę w siatce Manchesteru United, czym ustalił wynik końcowy. Przez cały mecz więcej okazji i lepszą grę mogliśmy oglądać w wykonaniu zawodników reprezentujących walijski klub.

Po spotkaniu Erik ten Hag rozmawiał z klubową reporterką. Holenderski szkoleniowiec opowiedział m.in. o stylu gry walijskich rywali oraz lekcji, jaką muszą wynieść gracze klubowej akademii. Dodał on, że pomimo negatywnego wyniku było to ważne doświadczenie dla młodych zawodników.

– Jesteśmy rozczarowani, szczególnie sposobem, w jaki rozegraliśmy pierwszą połowę. Była ona zbyt chaotyczna, brakowało nam struktury, lecz są również inne rzeczy do poprawy. Są to młodzi gracze i muszą wynieść lekcję z tego. Jestem pewny, że to im się uda.

– [Fizyczna gra rywali] Jest to częste na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Podejście bardzo fizyczne szczególnie widoczne jest w Premier League. Po prostu trzeba nauczyć się jak to wykorzystać.

– Oczywiście. Tutaj nie było miejsca na piłkę młodzieżową, musieli stawić czoła seniorom. Było to ważne spotkanie dla nich. Wynik nie jest odpowiedni, lecz wyciągną wnioski z tego starcia.

– [Tłum na stadionie] Jest to kolejna kwestia, do której musisz przywyknąć jako zawodnik Manchesteru United. Trzeba przywyknąć do presji, tłumów oraz presji wywołanej przez tłum. Ogólnie to spotkanie będzie miało pozytywny wpływ na nich. Tak, jak powiedziałem, z gorszych chwil musisz wynieść lekcje, odrobić pracę domową i iść dalej.

– Pierwszy zespół już wyjechał. Później do nich dołączę.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze