Sytuacja kadrowa przed towarzyskim starciem z Realem Madryt

Jakub Brzyski

Pierwszy zespół Manchesteru United przygotowuje się do trzeciego starcia towarzyskiego rozgrywanego w ramach tournée po Stanach Zjednoczonych. Najprawdopodobniej w tym pojedynku będziemy świadkami debiutu bramkarza Andre Onany w nowych barwach.

W poprzednich meczach towarzyskich w USA Manchester United wygrał 2:0 z Arsenałem oraz przegrał 1:3 z walijskim Wrexhamem. Jednakże w drugim wspomnianym starciu postawiono przede wszystkim na zespół rezerw, gdy pierwsza drużyna bez Erika ten Haga przygotowywała się do pojedynku z „Królewskimi”.

W nadchodzącym spotkaniu najpewniej nie zobaczymy trzech członków seniorskiej drużyny. Anthony Martial dopiero co, wznowił treningi z zespołem i powoli będzie przywracany do optymalnej formy. Warto zaznaczyć, że ostatnie relacje z treningów „Czerwonych Diabłów” sugerują, że powrót napastnika jest już kwestią czasu.

Drugim nieobecnym jest Fred, który jak na razie, nie wystąpił w żadnym ze wszystkich starć rozgrywanych w USA. Zawodnik po meczu z Olympique Lyon wrócił do Anglii, gdzie skupił się na sprawach rodzinnych. To właśnie to miało przeważyć o braku zawodnika na liście powołanych graczy. Jednak klub zaznaczył, że pomocnik reprezentacji Brazylii z czasem może dołączyć do swoich kolegów za oceanem.

Podczas meczu z Arsenałem niefortunnie kontuzji nabawił się Amad. Gracz opuszczał boisko po zaledwie kilku minutach gry w drugiej połowie i wyraźnie sygnalizował problemy ze stawem skokowym. Ostatecznie opuścił on murawę o własnych siłach, a w najnowszym poście poinformował, że nie jest to poważny uraz.