manutd.com

Brandon Williams po porażce z Realem Madryt: musimy wspierać aklimatyzację nowych graczy

Kubelton Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United przegrał 0:2 z Realem Madryt podczas amerykańskiego tournée. Pomeczowego wywiadu mediom udzielił wychowanek “Czerwonych Diabłów” Brandon Williams. Zawodnik opowiedział o wyjeździe do USA ze swojej perspektywy oraz wsparciu aklimatyzacji nowych graczy.

Williams jest jednym z młodzieżowców wprowadzanych do pierwszego zespołu za kadencji Ole Gunnara Solskjaera. Jednakże ostatnie dwa lata nie były dla Anglika łatwe, gdyż ani razu nie mógł liczyć na dobry okres przygotowawczy. W 2023 roku w końcu udało mu się wyjechać z zespołem do Stanów Zjednoczonych.

– Jest to mój pierwszy okres przygotowawczy od trzech lat. Poprzednie po prostu ominąłem przez kontuzje. Wróciłem z głodem gry i cieszę się z możliwości wyjazdu na tournée. Jest to oczywiście świetna okazja, aby poznać się z nowymi graczami – mówił Brandon Williams.

– Dobrze, że wszyscy już wrócili, gdyż teraz chodzi o zbudowanie odpowiedniego ducha zespołu przed startem nowej kampanii. Znajomość graczy poza boiskiem pomaga ci rozumieć ich grę w trakcie meczu. Ważne jest rozmawianie z piłkarzami spoza Anglii, szczególnie w przypadku klubowej młodzieży, gdyż pomaga to poznać inną kulturę piłki. Ci gracze na początku mogą być nieśmiali, więc trzeba rozmawiać z nimi, aby zbudować relację.

– Jestem zadowolony z tego tygodnia, a przed nami jeszcze jedno starcie. Po prostu chcesz być gotowy na pierwszy mecz sezonu, gdyż nie wiesz, czy nie znajdziesz się w wyjściowym zespole. W piłce nic nie jest pewne, więc musisz ciężko pracować, aby być gotowym, gdy nadejdzie szansa.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze