ManUtd.com

Erik ten Hag o urazie Kobbiego Mainoo. “Miejmy nadzieję, że to nic poważnego”

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United przegrał w trzecim towarzyskim starciu w USA 0:2 z Realem Madryt. Niestety urazu w trakcie tego pojedynku nabawił się młody pomocnik Kobbie Mainoo, który opuszczał stadion po meczu o kulach i w bucie ochronny.

Młody Anglik pojawił się w wyjściowej jedenastce na mecz z “Królewskimi”, lecz niestety uraz przedwcześnie zakończył jego występ. Bardzo pechowo kontuzji nabawił się on już w 6. minucie, a na boisku zmienił go Christian Eriksen. Mainoo udał się od razu do szatni, a stadion opuszczał o kulach i w bucie ochronnym.

Po spotkaniu o kontuzję zawodnika przez dziennikarzy na konferencji prasowej został zapytany sam Erik ten Hag. Holender odpowiedział, że na chwilę obecną nie umie określić powagi kontuzji młodego pomocnika, lecz wierzy w jego szybki powrót do zdrowia.

– Rozumiem wasze pytanie, lecz nigdy nie da się określić tego od razu po meczu. Musimy czekać na diagnozy. Miejmy nadzieję, że nie jest to nic poważnego, a jego czas nadejdzie. Chcę zobaczyć szczyt jego możliwości. Jestem ciekawy, czy będzie w stanie zagrać tak jak ostatnio z Arsenalem. Przed tym musimy mieć diagnozę.

Warto podkreślić, że najprawdopodobniej nie był to jedyny uraz w zespole Erika ten Haga tego dnia. Media donoszą, że po finalnym gwizdku interwencji medycznej potrzebował inny pomocnik Scott McTominay, który natomiast skarżył się na problemy z kolanem.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze