manutd.com

Christian Eriksen o transferze Masona Mounta. „Ciężko uwierzyć, że dołączył do nas latem, już zadomowił się w szatni”

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Dziennikarze klubowych mediów Manchesteru United poprosili Christiana Eriksena o krótką wypowiedź w sprawie nadchodzącego sezonu 2023/34. Zdaniem reprezentanta Danii gracze pierwszej drużyny świadomi są zbliżającego się startu sezonu, a ostatnie dni treningowe zniwelowały już braki niektórych wracających po urlopach graczy.

Podopieczni Erika ten Haga przygotowują się aktualnie do nadchodzącego sezonu 2023/24. Oprócz kilku towarzyskich starć rozgrywanych w różnych europejskich miastach, zespół udał się do Stanów Zjednoczonych, gdzie zmierzy się z najlepszymi markami w piłce. Klubowi reporterzy zapytali się jednego z członków pierwszego zespołu, Christiana Eriksena o przedstawienie swojej opinii w sprawie trwających przygotowań.

– Jesteśmy już blisko. W końcu trenujemy w pełnym składzie, wszyscy już wrócili. Nie ma już różnic pomiędzy grupami i trenujemy wszyscy razem, a to jest dobre. Start sezonu jest coraz bliżej, więc każde nasze spotkania są ważne dla nadchodzących starć oraz kampanii. Czujemy, że to wszystko nadchodzi – mówił dla klubowych mediów Christian Eriksen.

Doświadczony pomocnik Manchesteru United został poproszony o ocenienie transferu Masona Mounta, z którym przyjdzie mu rywalizować o miejsce w składzie. Zdaniem Eriksena wychowanek Chelsea będzie dobrym i ważnym dodatkiem do składu Erika ten Haga w następnej kampanii.

– [Mason Mount] Uważam, że jest on dobrym graczem w sprawie zabezpieczania środka pola. Myślę, że już czuje się tutaj jak w domu. Moim zdaniem nie wygląda na gracza, który dopiero co przybył do klubu. Wpasował się w naszą drużynę i świetnie do niej pasuje. Oczywiście jego gra także jest dobra.

– Chodzi mi o to, że wszyscy w szatni znają jego jakość. Bezapelacyjnie jest on zawodnikiem, który wniesie coś dobrego do zespołu. Wierzę i wiem, że wniesie on swoje doświadczenie. Tak, jak powiedziałeś, grywał on w finałach i je wygrywał. Kimś takim chcesz być jako zawodnik. Teraz jego celem jest wygranie czegoś z nami.

– Myślę, że w tym sezonie będziemy mieć więcej rzutów wolnych! W tym sezonie powinniśmy wywalczyć ich więcej. Na pewno potrafi dobrze uderzyć piłkę. Musimy poczekać i przekonać się, kto najlepiej będzie nadawać się do wykonywania rzutów wolnych – zakończył.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze