Twitter/ManUtd

[WIDEO] Jak Andre Onana poradził sobie w debiucie przeciwko Realowi Madryt?

, Maks Radziwonko

Andre Onana zadebiutował w barwach Manchesteru United podczas towarzyskiego meczu z Realem Madryt na stadionie NRG w Houston. Choć „Czerwone Diabły” uległy „Królewskim” 0:2, Kameruńczyk zebrał bardzo pochlebne opinie za występ, wprowadzając dużą zmianę w stylu gry, do jakiego przyzwyczaił David de Gea.

Andre Onana oficjalnie podpisał kontakt z Manchesterem United w ubiegły czwartek. Po zaledwie kilku treningach nie był jeszcze gotowy, by wziąć udział w wygranym 2:0, sobotnim starciu przeciwko Arsenalowi w New Jersey.

Sądząc po tym, że jako pierwszy zawodnik wyszedł na rozgrzewkę przed pojedynkiem z Realem Madryt, golkiper nie mógł doczekać się szansy zmierzenia się z ekipą 35-krotnych mistrzów Hiszpanii.

W nowej żółtej koszulce z diabełkiem na piersi 27-latek bronił bramki przed trybunami zajętymi przez kibiców Manchesteru United w pierwszej połowie, jednak mecz nie zaczął się po myśli Onany i jego kolegów z drużyny.

Jego pierwszy kontakt z piłką miał miejsce po czterech minutach, gdy wykonał wybicie po strzale z dystansu, który minął bramkę. Już po kolejnych 60 sekundach nowy „numer 24” musiał wyciągnąć piłkę z siatki, a autorem bramki był Jude Bellingham. W końcówce meczu drugie trafienie dołożył jeszcze Joselu.

Debiut Onany został podsumowany w formie kilkuminutowej kompilacji, do której obejrzenia zapraszamy poniżej.