The Sun

“The Sun”: Adidas dał zielone światło na powrót Masona Greenwooda do drużyny

Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

Według dziennika “The Sun” Manchester United odbył rozmowy z przedstawicielami Adidasa – głównego sponsora klubu w sprawie powrotu do gry Masona Greenwooda. Podobno miały one zakończyć się zgodą firmy na ponowne wcielenie Anglika do składu. 

Greenwood zawieszony jest od początku 2022 roku, kiedy na światło dzienne wypłynęły materiały, które sugerowały, że używał przemocy na swojej partnerce. W konsekwencji czego piłkarz został również oskarżony o napaść i gwałt na niej. Zarzuty w lutym tego roku zostały wycofane, ale klub wciąż nie zgodził się na powrót zawodnika do kadry. Powodem miały być przede wszystkim względy wizerunkowe.

Jak informuje “The Sun” Manchester United odbył rozmowy z przedstawicielami firmy Adidas w sprawie powrotu do gry Anglika. Główny sponsor klubu, który związał się z nim na dziesięć lat umową opiewającą na 750 milionów funtów, miał podobno zaakceptować możliwość ponownego włączenia do składu Greenwooda.

– Początkowe sygnały ze strony Adidasa są pozytywne. Bez ich błogosławieństwa trudno byłoby o powrót piłkarza. Jednak według przedstawicieli firmy nie jest on przeszkodą nie do pokonania. Sprawiali wrażenie, że nie będą zaciekłymi przeciwnikami takiego rozwiązania – miał stwierdzić anonimowy informator “The Sun”

Choć źródło tych informacji jest bardzo mało wiarygodne, to w ostatnim czasie do mediów płyną kolejne sygnały świadczące o tym, że Mason Greenwood nie jest jednoznacznie skreślony. Pierwszym krokiem milowym do powrotu Anglika byłaby na pewno zgoda Adidasa, która legitymizowałaby wśród innych sponsorów tę dość kontrowersyjną sprawę.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze