manutd.com

Luke Shaw: mamy dużo do udowodnienia w nadchodzącym sezonie

mikolaj.podbereski Mikołaj Podbereski
Zmień rozmiar tekstu:

Defensor Manchesteru United Luke Shaw mówił ostatnio o ciężkiej pracy, jaką wykonują piłkarze “Czerwonych Diabłów”, aby wciąż mieć głód gry i celować w najwyższe cele przez cały okres nadchodzącego sezonu 2023/24. 

W ostatnim czasie lewy obrońca klubu z Old Trafford pokazał swoje podekscytowanie przyszłą kampanią i stwierdził, że poprzedni czas dostarczył więcej motywacji do zdobywania kolejnych trofeów.

– Sądzę, że wszyscy w zespole jesteśmy podekscytowani. Czujemy się bardzo dobrze. Po rozczarowującej końcówce ubiegłego sezonu [przegrana w finale FA Cup] mamy dużo do udowodnienia w przyszłym – oświadczył zawodnik 20-krotnych mistrzów Anglii.

– Naszym celem jest zwycięstwo w każdych rozgrywkach, w których będziemy brali udział. Jeśli będziemy stale umacniać nasz skład, czemu by tego nie osiągnąć?

Przedsezonowy wyjazd do Stanów Zjednoczonych był znakomitą okazją dla najnowszych nabytków w letnim oknie transferowym, takich jak Mason Mount i Andre Onana, na to, aby zaklimatyzować się w zespole i zintegrować z resztą piłkarzy.

– Jeżeli mam być szczery, to dosyć dziwne, ale jestem naprawdę zadowolony z tego, że są u nas. Uważam, że to dobrze, że trafili do klubu przed rozpoczęciem przedsezonowych zmagań. Myślę, że wyjazd do USA jest świetną okazją, aby zaadaptować się w drużynie, ponieważ jesteśmy wtedy wszyscy razem.

– Nowi koledzy w ekipie są teraz z nami i całym sztabem trenerskim, więc mają więcej możliwości, aby nas lepiej poznać i się zaprzyjaźnić, niż wtedy, gdy jesteśmy razem na boisku treningowym.

Reprezentant “Synów Albionu” podkreślił również, jak świetnie będzie przetestować nowy styl gry przeciwko trudnym przeciwnikom.

– Mecze, które graliśmy, zawsze były trudne. Mam nadzieję, że gra przeciwko najlepszym ekipom pokaże, ile jeszcze brakuje nam do perfekcji. Z odpowiednią sprawnością fizyczną zawsze będzie nam się grało lepiej w wielkich pojedynkach. Wszyscy coraz bardziej o nią dbamy, aby być gotowym na start sezonu – podsumował Luke Shaw.

Podopieczni Erika ten Haga będą teraz rywalizować z Borussią Dortmund w Las Vegas. Będzie to ostatnie spotkanie przed rozpoczęciem nadchodzącej kampanii Premier League.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze