twitter/ManUtd

Marcus Rashford: rozważałem odejście z Manchesteru United

, Tomasz Makiej
Zmień rozmiar tekstu:

Przyjście Erika ten Haga okazało się zbawieniem dla Marcusa Rashforda. Przed przyjściem Holendra zaliczył najgorszy sezon w karierze, a już w pierwszej kampanii nowego menedżera Anglik pobił swoje indywidualne rekordy. W rozmowie dla “The Guardian” 25-latek przyznał, że rozważał opuszczenie Old Trafford.

W sezonie 2021/22 Rashford w 32 spotkaniach dla Manchesteru United zdobył jedynie 5 bramek. W drugiej połowie sezonu, po przyjściu Ralfa Rangnika, stał się wręcz rezerwowym. W mediach spekulowano, że zawodnik może odejść ze swojego macierzystego klubu, zwłaszcza że interesowało się nim Paris Saint-Germain. Reprezentant Anglii przyznał, że przed przyjściem Ten Haga zastanawiał się nad swoją przyszłością.

– Przed przyjściem Ten Haga może trochę (rozważałem odejście), ale to piłka nożna, zdarza się. Nic nie dzieje się bez przyczyny, a on przyszedł do klubu w odpowiednim momencie dla mnie, sprawdziło się to.

Rashford pochwalił również współpracę z holenderskim menedżerem i powiedział, co trener wniósł do zespołu.

– Wolność. W przeszłości byliśmy trochę sztywni, czasami piłka nożna nie sprawia przyjemności i tak było w przypadku mnie — nie cieszyłem się nią tak bardzo, jak powinienem.

– Zawsze chce, abyś się poprawił, czy to fizycznie, czy psychicznie. Dla nas jako piłkarzy ważne jest, aby pracował z nami nad każdą z tych rzeczy i jeśli widzi przestrzeń do poprawy, nie wstydzi się tego powiedzieć.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze