Twitter/ManUtd

Christian Eriksen po porażce w ostatnim meczu tournée: będziemy gotowi na rozpoczęcie sezonu

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Christian Eriksen przemówił do klubowych mediów po przegranym 2:3 starciu z Borussią Dortmund, które to kończy tournée Manchesteru United po USA. Doświadczony pomocnik zapowiedział, że on i jego koledzy będą gotowi na początek sezonu.

Podopieczni Ten Haga po zakończeniu amerykańskiego tournée wrócą do Anglii i następnie na Old Trafford zmierzą się z francuskim Lens. Przed startem sezonu czeka ich jeszcze jeden wyjazd, który wiąże się z towarzyskim meczem z Athleticiem Bilbao.

– Było dobrze. Czuję, że coraz szybciej nabywam rytm meczowy. Dzięki temu czujesz, że jesteś bardziej przygotowany i masz więcej energii. Było ciężko, mieliśmy wiele sesji, podróży oraz treningów. Dobrze jest wrócić już do formy i czuć, że ciało jest gotowe. Gdy jesteś w dobrej formie, to wiesz, że możesz zagrać w kolejnych spotkaniach – mówił dla MUTV Christian Eriksen.

– Spodziewaliśmy się ciężkiego tournee i właśnie takie było. Wszyscy cieszą się, że wracamy powoli do domu, lecz podobało nam się tu. Podczas okresu przygotowawczego chodzi o to, aby zbudować pewność siebie i zdobyć minuty w nogach przed prawdziwym zadaniem, jakim będzie Premier League.

– Po to właśnie jest okres przygotowawczy, chcesz być gotowy na starcia o stawkę. Musisz się poświęcić podczas przygotowań oraz na początku sezonu, jeśli chcesz być gotowy. Jestem pewny, że my będziemy gotowi na to.

– Fani, którzy witali nas w hotelu, na treningach i stadionie byli niesamowici. Jest to coś specjalnego i musimy się odwdzięczyć im grą w piłkę, lecz w stylu, jaki nam się podoba oraz zdobywając gole. Musimy cieszyć się każdym spotkaniem.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze