manutd.com

Manchester United ogłosił nową umowę z Adidasem wartą 900 milionów funtów

, Tomasz Makiej
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United ogłosił, że zawarł porozumienie z producentem koszulek i jednym z głównych sponsorów w sprawie nowej umowy. Jej wartość opiewa na 900 milionów funtów.

Nowy, 10-letni kontrakt klubu z Old Trafford z Adidasem jest wart znacząco więcej, niż poprzednia transakcja, którą zawarto się na początku sezonu 2015/16. Umowa wesprze klub kwotą co najmniej 90 mln funtów na sezon. 

Manchester United odnotował rekordową sprzedaż nowych koszulek na sezon 2023/24, zarówno trykotów męskich, jak i żeńskich. Nowa umowa kładzie większy nacisk na drużynę kobiecą.

Gwarantowany dochód w wysokości 900 mln funtów “podlega pewnym korektom”. Nie jest jasne, jakie są szczegóły zmiennych, ale oryginalna umowa przewidywała, że kolejne sezony bez piłkarskiej Ligi Mistrzów spowodują zmniejszenie płatności.

Dyrektor generalny Manchesteru United, Richard Arnold wypowiedział się na temat umowy:

– Relacja pomiędzy Manchesterem United i adidasem jest jedną z najbardziej kultowych w świecie sportu, zbudowaną dzięki wspólnemu zaangażowaniu w styl, polot i co najważniejsze, wysoką wydajność.

– Nasza współpraca, której korzenie sięgają lat 80. XX wieku, została opracowana na nowo w ciągu ostatniej dekady, wprowadzając jedne z najbardziej innowacyjnych designów i technologii w odzieży sportowej. Z niecierpliwością czekamy na odświeżenie tego potężnego partnerstwa w pozostałej części obecnej dekady i w latach 2030.

Na temat kontynuowania współpracy wypowiedział się także Dyrektor generalny adidasa, Bjorn Gulden:

– Jesteśmy niezmiernie dumni, mogąc ogłosić przedłużenie kontraktu z Manchesterem United. To dwie z najważniejszych marek w futbolu i jest dla nas bardzo naturalne, że kontynuujemy współpracę. Łączymy tradycję i innowacyjność, aby zadowolić zarówno zawodników, jak i fanów. 

– Z niecierpliwością czekamy na kontynuację naszej współpracy z jednym z najbardziej kultowych klubów piłkarskich!

 

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze