manutd.com

Casemiro wybrał trzech najlepszych piłkarzy swojego pokolenia

mikolaj.podbereski Mikołaj Podbereski
Zmień rozmiar tekstu:

Środkowy pomocnik “Czerwonych Diabłów” mówił ostatnio o trzech zawodnikach, którzy w jego opinii są najlepsi w obecnym pokoleniu piłkarzy.

Reprezentant “Canarinhos” ostatnio uczestniczył w wywiadzie dla brazylijskiego magazynu “Placar”, w którym został zapytany o Lionela Messi’ego, ikonę w zespole rywali z reprezentacji Argentyny, który wygrał ze swoimi rodakami Mistrzostwa Świata i tym samym rozpoczął nowy etap w swojej zawodowej karierze, przenosząc się za ocean do amerykańskiego Interu Miami.

Casemiro przyznał, że darzy wielkim szacunkiem 36-letniego Argentyńczyka. Również powiedział kilka słów uznania w stronę swojego byłego kolegi z drużyny Cristiano Ronaldo i przyjaciela z reprezentacji Neymara.

– Messi odcisnął swoje piętno. Nie da się temu zaprzeczyć. On zawsze był moim rywalem, czy to w Barcelonie, czy w reprezentacji. Ale kto uwielbia piłkę nożną, uwielbia też Messiego. Granie przeciwko niemu było przyjemnością. Jest gościem, który nie potrzebuje pochwał. Po prostu wystarczy go podziwiać – powiedział Brazylijczyk.

Defensywny pomocnik klubu z Old Trafford był pewny przy wyborze najlepszej trójki graczy ze swojego pokolenia. Wskazał również kilka legend wszech czasów, które zachwycały, jeszcze zanim rozpoczął profesjonalną karierę.

– Miałem przyjemność oglądać Messi’ego, Ronaldo i Neymara, czyli piłkarzy, którzy są najlepszą trójką mojego pokolenia. Ale oglądałem też brazylijskiego Ronaldo i Zinedine’a Zidane’a. Mimo wszystko uważam, że wcześniej wymieniona trójka jest najlepsza. Dzięki Bogu, nigdy nie grałem przeciwko Cristiano, który dał mi mnóstwo tytułów i zwycięstw – zakończył Casemiro.

 

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze