Twitter/ManUtd

Oficjalnie: Amad Diallo opuści pierwszą część sezonu przez kontuzję kolana

Tomasz Pasternak
Zmień rozmiar tekstu:

Potwierdził się negatywny scenariusz odnośnie stanu zdrowia Amada Diallo. Kontuzja kolana, jakiej skrzydłowy Manchesteru United nabawił się podczas tournée po Stanach Zjednoczonych, eliminuje go z pierwszej części nowego sezonu Premier League – czytamy w komunikacie na oficjalnej stronie internetowej klubu, ManUtd.com.

Mający 21 lat reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej obiecująco prezentował się podczas okresu przygotowawczego drużyny prowadzonej przez menedżera Erika ten Haga. Po udanym, zeszłorocznym wypożyczeniu do Sunderlandu i zdobyciu 13 ligowych bramek dla „Czarnych Kotów”, kibice mogli mieć nadzieję, że w tym sezonie skrzydłowy zacznie być wprowadzany do składu „Czerwonych Diabłów”.

Plany te z pewnością opóźni uraz kolana, jaki Amad odniósł podczas wygranego 2:0 pojedynku przeciwko Arsenalowi. Piłkarz opuścił wówczas plac gry zaledwie po 13 minutach, a ze stadionu wyszedł o kulach.

Co zrozumiałe w tej sytuacji, Iworyjczyk nie weźmie udziału w ostatnich meczach przedsezonowych Manchesteru United (przeciwko Lens na Old Trafford oraz Athletic Bilbao w Dublinie), jak również opuści początek sezonu ligowego. Tym samym trudno też przypuszczać, by Amad został obecnie wypożyczony do innego z klubów na Wyspach Brytyjskich.

To druga długoterminowa kontuzja młodego gracza „Czerwonych Diabłów” podczas tournée po Stanach Zjednoczonych. Wcześniej już stało się jasne, że pierwszą część sezonu opuści także nastoletni pomocnik Kobbie Mainoo, który był jednym z objawień okresu przygotowawczego.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze