manutd.com

Jaap Stam: Malacia to bardzo utalentowany piłkarz

Rafał Skirliński
Zmień rozmiar tekstu:

Legenda Manchesteru United, Jaap Stam, uważa, że Tyrell Malacia posiada odpowiednie umiejętności, by być idealnym zmiennikiem Luke’a Shawa.

Lewy obrońca nie bierze udział w tournée przedsezonowym z powodu kontuzji, ale jest gotowy na nowy sezon na Old Trafford, jego drugi od czasu przybycia z Feyenoordu. Panuje przekonanie, że Malacia będzie silniejszy o doświadczenie zdobyte w Premier League, a ponieważ Shaw jest czasami wykorzystywany na środku obrony, Holender jest doskonałą opcją dla Erika ten Haga.

Jaap Stam ocenił walory swojego rodaka i uważa, że ten wiele się nauczył, jeśli chodzi o jego styl i podejście do obrony.

– Nie jest mu łatwo, ponieważ ma przed sobą Shawa. Shaw również się rozwinął. Bardzo dobrze radzi sobie w defensywie i czasami gra jako środkowy obrońca, ale także jako lewy obrońca.

– Lubimy to widzieć u współczesnych obrońców, zwłaszcza po lewej i prawej stronie, aby również atakować. Tyrell [Malacia] bardzo dobrze radził sobie w Feyenoordzie przed transferem do Manchesteru United.

– Rozegrał kilka bardzo dobrych meczów na początku sezonu, ale potem miał kilka bardzo trudnych spotkań. Jednym z nich był oczywiście mecz z [Manchesterem] City na wyjeździe, w którym jego drużyna przegrała. Myślę, że to dało mu trochę do myślenia jak podejść do przeciwnika w określony sposób. To młody i bardzo utalentowany piłkarz. Ma tempo, jakość i potrafi grać w defensywie.

– Musi być trochę bardziej świadomy sytuacji, ponieważ czasem lubi zagrać bardziej agresywnie. Musisz wkroczyć do akcji, a czasami musisz nieco lepiej odczytać sytuację, co moim zdaniem jest dla niego bardzo ważne.

– Myślę, że jest dobrym zawodnikiem jako zmiennik Luke’a Shawa. Kiedy Anglik nie jest w stanie grać lub kiedy trener ustawia go na innej pozycji, może wkroczyć i wykonać swoją pracę z zaufaniem menadżera, że zrobi to dobrze – dodał Staam.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze