ManUtd.com

“Daily Mail”: fani planują kolejny protest przeciwko Glazerom

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Dziennik “Daily Mail” informuje, że jedna z największych grup fanów “Czerwonych Diabłów” planuje kolejny protest przeciwko rządzącej na Old Trafford rodzinie Glazerów. Fani zdecydowali się uderzyć po zaplanowanym ligowym starciu z Nottingham Forest.

Podczas kadencji Glazerów na Old Trafford fani wielokrotnie podkreślali swoje niezadowolenie wywołane złym zarządzaniem klubu oraz unikatowym modelem biznesowym. Nastroje chwilowo poprawiły się jesienią 2022 roku, kiedy to ogłoszono proces poszukiwania alternatyw strategicznych przez Glazerów, w tym rozważano sprzedaż klubu.

Zdaniem mediów to właśnie sprzedaż większości udziałów innym zainteresowanym od początku miała być intencją amerykańskich właścicieli. Teraz na odpowiedź w tej sprawie czekamy od kilku miesięcy, gdyż zarówno obóz sir Jima Ratcliffe’a, jak i szejk Jassim oczekują na odpowiedź na złożone oferty.

Głównym celem protestów wielokrotnie było wymuszenie sprzedaży klubu przez właścicieli. Teraz po wielu miesiącach ciszy chcą oni powtórzyć protest przeciwko władzy Glazerów. Grupą, która ma stać za tym pomysłem, jest “The 1958”, czyli jedno z większych stowarzyszeń fanów Manchesteru United, informuje dziennik “Daily Mail”.

“The 1958” zdecydowało, że protest rozpocznie się po ligowym starciu z Nottingham Forest na Old Trafford. Mecz zaplanowany jest na 16:00 26 sierpnia (3. kolejka sezonu Premier League 2023/24), a po nim odbędzie się 60-minutowy protest w postaci okupacji obiektu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze