twitter/ManUtd

Erik ten Hag po meczu z Athletikiem Bilbao: cieszy mnie rozwój klubowej młodzieży

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Erik ten Hag po szalonym weekendzie kończącym okres przygotowawczy spotkał się z dziennikarzami MUTV. Szkoleniowiec omówił starcie z Athleticiem Bilbao i pochwalił za pracę młodych graczy “Czerwonych Diabłów”.

Nie poddajemy się

– Nigdy się nie poddajemy. Walczymy zawsze do samego końca. Ostatecznie udało nam się wyrównać i moim zdaniem zasłużyliśmy na to. Chciałem pozytywnego wyniku, aby odpowiednio zakończyć okres przygotowawczy. Straciliśmy w głupi sposób gola i przegrywaliśmy. Po prostu im go sprawiliśmy, lecz jako zespół musieliśmy pokazać charakter i tego właśnie potrzebujemy w tym sezonie.

Rywale grający w dziesięciu

– Był to dobry argument, tak stwierdzę. Kiedy masz okazję w okresie przygotowawczym, to musisz ją wykorzystać, nawet jak rywale grają w dziesięciu. Przeszliśmy na trójkę z tyłu, bo mogliśmy wystawić wtedy dodatkowego gracza ofensywnego, a był nim Noam [Emeran]. Byliśmy bardziej bezpośredni i stworzyliśmy sobie kilka dogodnych okazji.

Korzyść dla akademii

– Zasłużyli na taką szansę, inaczej nie postawilibyśmy na nich dzisiaj. Oczywiście, kiedy grasz podczas okresu przygotowawczego, to musisz odpowiednio wykorzystać każdą okazję. Byli dzisiaj dzielni, a to lubię. Odwaga, po prostu gra piłką oraz zaprezentowanie samego siebie. Jeśli chcesz grać w pierwszym zespole, to musisz wziąć odpowiedzialność za grę bez i z piłką. Właśnie to dzisiaj u nich widzieliśmy. Cieszę się z nich rozwoju. Spotkania takie jak te z Dortmundem i Wrexhamem są bardzo wartościowe dla ich rozwoju. Z tych starć mogą się wiele nauczyć, a pozwoli im to poprawić swoją grę.

Pożyteczny weekend

– W jeden weekend rozegraliśmy dwa spotkania, w których jako pierwsi przegrywaliśmy. Jednak zespół pokazał charakter i to właśnie będzie potrzebne w trakcie sezonu. Czasami lądujesz na kolanach, lecz musisz pokazać, że potrafisz się podnieść, ponieważ jesteś zdeterminowany. Pokazaliśmy to w ten weekend i oceniam, że były to udane dni dla nas.  Myślałem, że to wczoraj się dobrze zaprezentowaliśmy, lecz dzisiaj też mieliśmy bardzo dobre przebłyski. Początek spotkania w naszym wykonaniu był bardzo dobry. Jadon Sancho miał świetną okazję i powinien ją wykorzystać. Później także mieliśmy dobre chwile, lecz straciliśmy nagle głupio gola. Tak, jak mówiłem, widniał niekorzystny wynik, musieliśmy wrócić na odpowiednie tory i to nam się udało. Udany weekend.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze