Facundo Pellistri ratuje remis w doliczonym czasie. Brak skuteczności dużym znakiem zapytania przed startem sezonu

Jakub Brzyski

Manchester United w ostatnim towarzyskim meczu w Dublinie zremisował 1:1 z Athleticiem Bilbao. Bramkę wyrównującą w doliczonym czasie gry zdobył Facundo Pellistri. Hiszpański zespół od 67. minuty grał w dziesięciu.

Pierwsze dwadzieścia minut należało do Manchesteru United. Podopieczni Erika ten Haga grali agresywnie oraz intensywnie, co wielokrotnie skutkowało szybkim przejęciem piłki i wyprowadzeniem akcji. Jednakże pomimo zbudowanej przewagi nie udało się poważnie zagrozić bramce rywali, gdyż w większości przypadków kulała decyzyjność.

Pierwszą dogodną okazję gracze Athleticu Bilbao wypracowali sobie po 26. minucie, kiedy to otrzymali rzut wolny pod bramką rywali. Pomysł na krótkie rozegranie stałego fragmentu gry był dobry, lecz słaby strzał prosto w środek bramki zaprzepaścił dobrą okazję.

W 30. minucie na prowadzenie po bramce Williamsa wyszedł hiszpański zespół. Aaron Wan-Bissaka panicznie odegrał do Harry’ego Maguire’a, który otoczony był przez rywali. W rezultacie środkowy obrońca próbując wyprowadzić piłkę do przodu, podał do rywala. Gracze Bilbao szybko zebrali się do kontrataku i ukarali Manchester United za głupi błąd.

Pierwsza część spotkania zakończyła się prowadzeniem 0:1 klubu z Hiszpanii. Pomimo niekorzystnego wyniku to Manchester United dominował przez pierwsze 45 minut i przewyższał w większości statystyk swoich rywali. Szczególnie dobrze w tej połowie spisywał się Facundo Pellistri, który wielokrotnie napędzał ataki „Czerwonych Diabłów”.

W przerwie Erik ten Hag dokonał tylko jednej zmiany personalnej. Na murawę nie wrócił Donny van de Beek, który miał kilka przebłysków i ogólnie zaprezentował się przyzwoicie. Miejsce Holendra zajął pomocnik z akademii Hannibal.

W 64. minucie doszło do podwójnej zmiany w Manchesterze United. Boisko opuścili Fernandez i Sancho, a w ich miejsce pojawili się Hugill i Evans. Natomiast kilkanaście sekund później gracze Bilbao zmuszeni byli do gry w dziesięciu. Paredes po głupim błędzie sfaulował Hannibala, który wychodził sam na sam z bramkarzem. Sędzia był bezlitosny dla zawodnika hiszpańskiego zespołu i wyrzucił go z boiska, pokazując czerwony kartonik.

Na ostatnie dziesięć minut regulaminowego czasu spotkania na boisku zameldował się Emeran. Zmienił on Daniela Gore’a.

W doliczonym czasie gry Manchesterowi United udało się doprowadzić do wyrównania. Autorem trafienia został Facundo Pellistri, który wykorzystał dogranie Harry’ego Maguire’a. Bramka wyrównująca jest idealnym zwieńczeniem świetnego występu Urugwajczyka.

Manchester United 1:1 Athletic Bilbao