manutd.com

Tom Heaton po meczu z Athletikiem Bilbao: mam nadzieję, że mogę wesprzeć Onanę w przygotowaniach

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Tom Heaton był podstawowym bramkarzem Manchesteru United w starciu towarzyskim z Athletikiem Bilbao. Doświadczony bramkarz po zremisowanym 1:1 pojedynku spotkał się z klubowymi mediami i opowiedział m.in. o ostatnim transferze Andre Onany.

“Czerwone Diabły” pozyskały w końcu swoją nową “jedynkę”, a został nią były już gracz Interu i Ajaxu Andre Onana. Bramkarz w przeszłości współpracował już z Erikiem ten Hagiem, który latem chciał spróbować odmienić grę piłką w formacji defensywnej.

Onana nie zagrał w towarzyskim starciu z Athletikiem Bilbao w Dublinie, gdyż dzień wcześniej zagrał z RC Lens na Old Trafford. Między słupkami bramki Manchesteru United stanął tym razem doświadczony Tom Heaton, który opowiedział w rozmowie z mediami o swoim nowym koledze z drużyny.

– Jest niesamowity. Andre jest bardzo dobrym człowiekiem i ma świetny charakter. Podoba mi się jego styl gry w piłkę. Myślę, że idealnie wpasował się w styl preferowany przez menedżera – mówił w pomeczowym wywiadzie dla MUTV Heaton.

– Na szczęście mogę się jeszcze czegoś od niego nauczyć. Wiem, że jestem coraz starszy, lecz staram się ciągle rozwijać. Miejmy nadzieję, że jestem w stanie coś mu zaoferować, może doświadczenie z gry w Premier League lub stawianie wyzwania na innym poziomie.

Klubowi dziennikarze zapytali się również Heatona o jego pomeczowe odczucia. Doświadczony gracz Manchesteru United stwierdził, że ma się bardzo dobrze i nie zamierza odpuszczać treningów ze względu na wiek.

– Czuję się świetnie. Prawdopodobnie pomaga mi to, że nie muszę tyle biegać, co gracze z pola. Jednak nie mam warunków innych od pozostałych. Pomimo wieku muszę przyjść na trening i dać z siebie wszystko, aby odpowiednio wypełnić zadania.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze