manutd.com

Matt Turner zostanie graczem Nottingham Forest. Kontuzjowany Henderson pozostanie na Old Trafford?

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

David Ornstein z portalu The Athletic donosi, że Nottingham Forest doszło do porozumienia z Arsenalem w sprawie transferu Matta Turnera. Natomiast BBC dodaje, że to kontuzja biodra Hendersona przyczyniła się do opóźnienia jego transferu.

Saga z odejściem Deana Hendersona trwa od początku trwającego okna transferowego. Nottingham Forest przez większość okna było zainteresowane ponownym sprowadzeniem wychowanka Manchesteru United, lecz klub z Old Trafford opóźniał rozmowy ze względu na poszukiwania następcy Davida de Gea.

W ostatnich dniach media informowały, że Nottingham Forest ze względu na opóźnienia zmieniło główny cel transferowy. „The Reds” ruszyli po bramkarza Arsenalu Matta Turnera, a Henderson pozostał na liście jako opcja B, gdyby rozmowy z klubem z Londynu zakończyły się fiaskiem.

David Ornstein w poniedziałek (7 sierpnia) poinformował, że Arsenal doszedł do porozumienia z Nottingham Forest w sprawie przenosin Matta Turnera. Bramkarz „The Gunners” jeszcze dziś ma przejść testy medyczne przed finalizacją transferu.

Nottingham Forest pozostaje w kontakcie z Manchesterem United, lecz kluby nie są nawet blisko zawarcia porozumienia. „The Reds” proponują wypożyczenie Hendersona z wykupem po rozegraniu pewnej liczby spotkań, której nie zdradzono.

Oznacza to, że Henderson najprawdopodobniej pozostanie na Old Trafford, gdzie przyjdzie mu rywalizować o miejsce w bramce z Andre Onaną oraz Tomem Heatonem. Jednakże niepokojące doniesienia z szatni sugerują, że bramkarz ze względu na uraz będzie jeszcze trochę pauzować.

Głównym znakiem zapytania dla Nottingham Forest podczas negocjacji z Manchesterem United miał być stan zdrowia Hendersona, donosi Simon Stone z BBC. Bramkarz nadal ma leczyć uraz biodra, którego nabawił się w styczniu. To właśnie ta kontuzja uniemożliwiła Anglikowi grę w przedsezonowych starciach „Czerwonych Diabłów”.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze