manutd.com

„Daily Mail”: Kontuzja Rasmusa Hojlunda poważniejsza niż przypuszczano?

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Dziennik „Daily Mail” jako pierwszy opublikował szczegóły wykrytego urazu u Rasmusa Hojlunda. Duński napastnik zmagać się ma ze stanem zapalnym przeciążeniowym w plecach, który może się przerodzić w poważny uraz.

Trzecim letnim transferem Manchesteru United został były już gracz Atalanty Rasmus Hojlund. Napastnik został zaprezentowany fanom przed towarzyskim meczem z RC Lens na Old Trafford. Jednakże nie otrzymał on jak na razie żadnych minut, a ostatnie doniesienia o jego kontuzji za czasów reprezentowania barw włoskiego klubu, nie pocieszają środowiska Manchesteru United przed startem nowego sezonu.

„Daily Mail” informuje, że nowy nabytek „Czerwonych Diabłów” zmaga się aktualnie ze stanem przeciążeniowym w plecach. Potwierdzono również poprzednie doniesienia, że problem zdrowotny najpewniej wyeliminuje napastnika z pierwszych tygodni sezonu 2023/24 Premier League.

Podczas badań medycznych przed finalizacją transferu skany miały ujawnić pewien problem w plecach zawodnika. U Hojlunda wykryto ognisko zapalne, które zbagatelizowane może skutkować złamaniem stresowym (inaczej zwanym przeciążeniowym).

W skrócie do wspomnianego złamania nie dochodzi nagle, jak w innych przypadkach. Jest to po prostu skutek wielu drobnych urazów przeciążeniowych, które osłabiają beleczki kostne. Jest to problem typowy dla sportowców, a powodów tego zjawiska jest bardzo wiele, więc najpewniej następne tygodnie klub poświęci na analizę potencjalnych czynników szkodzących i ich eliminację.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze