wolves.co.uk

Oficjalnie: „Wilki” bez szkoleniowca na sześć dni przed starciem z Man Utd

, Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Wolverhampton Wanderers w oficjalnym komunikacie poinformowało, że Julen Lopetegui nie jest już szkoleniowcem pierwszego zespołu. „Wilki” zostały bez menedżera na sześć dni przed starciem z Manchesterem United.

Pojedynek z Wolves będzie meczem inaugurującym sezon 2023/24 Premier League dla Manchesteru United. Do startu sezonu pozostały już tylko dni, gdyż spotkanie zaplanowano na najbliższy poniedziałek – 14 sierpnia 2023 roku o godzinie 21:00.

Czarne chmury nad obozem „Wilków” zbierały się od kilku dni, lecz wieczorem 8 sierpnia w końcu spadł z nich deszcz w postaci informacji o odejściu Julena Lopeteguiego. Szkoleniowiec doszedł do porozumienia z władzami klubu w sprawie zerwania umowy za zgodą obu stron.

Hiszpan angielski zespół prowadził zaledwie przez dziewięć miesięcy, a nagłe zwolnienie przed początkiem sezonu, jest czymś szokującym. Zdaniem BBC szkoleniowiec chciał odejść z klubu od razu po towarzyskim starciu z Celtikiem (29 lipca).

Ostatecznie zgodził się on pozostać w klubie do momentu znalezienia następcy. „Wilki” spotkały się już ze wszystkimi kandydatami i możliwe, że już jutro (9 sierpnia) ogłoszą angaż nowego szkoleniowca. BBC dodaje, że najlepiej na rozmowie o pracę poradzić miał sobie O’Neil.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze