The Sun

[WIDEO] Mason Greenwood przygotowuje się pod okiem osobistych trenerów

Maks Radziwonko
Zmień rozmiar tekstu:

Decyzja o przyszłości Masona Greenwooda w Manchesterze United zostanie podjęta lada chwila – tak przynajmniej wynika z ostatnich doniesień zagranicznych mediów. Tymczasem do sieci wyciekły nagrania z treningu strzeleckiego Anglika, prowadzonego wspólnie z jego osobistymi trenerami.

Mający 21 lat napastnik został zawieszony przez klub w styczniu 2022 roku. Powodem takiej decyzji były nagrania i zdjęcia, które wyciekły do mediów społecznościowych, sugerujące, że Mason Greenwood dopuścił się przemocy domowej wobec jego partnerki. Anglik został aresztowany, a prokuratura założyła przeciw niemu sprawę. Ostatecznie postępowanie zostało umorzone z powodu braku zeznań kluczowych świadków.

Teraz, po dziewiętnastu miesiącach, powinniśmy w końcu poznać ciąg dalszy tej historii. Przez ostatnie tygodnie media informowały, że Manchester United podejmie decyzję w sprawie Anglika przed rozpoczęciem zbliżającego się sezonu. Dzięki zezwoleniu klubu, Mason Greenwood przygotowuje się obecnie indywidualnie, poza ośrodkiem szkoleniowym w Carrington.

Wcześniej w mediach można było zobaczyć zobaczyć zdjęcia napastnika z boiska treningowego. Teraz do sieci wyciekły nagrania z jego treningu strzeleckiego, przeprowadzonego na obiekcie publicznym.

Określając rzeczy wprost, Mason Greenwood nie grał zawodowo w piłkę od niemal dwóch lat i jego obecna forma to jedna wielka niewiadoma. Mimo to, zainteresowane jego wypożyczeniem mają pozostawać kluby piłkarskie z Turcji oraz Włoch.

Menedżer Erik ten Hag, zapytany przez dziennikarzy o przyszłość Anglika podczas przygotowań do nowego sezonu, odpowiedział następująco: – To jest decyzja klubu. Oczywiście, wyraziłem moje pomysły i opinie, ale to jest decyzja klubu. Wszyscy musimy to zaakceptować.

Pytano o to, czy chciałby posiadać w składzie Masona Greenwooda, holenderski szkoleniowiec dodał: – Nie mogę tak wiele powiedzieć na ten temat. To, co mogę powiedzieć, to, że podzieliłem się moją opinią, więc zobaczymy, co się stanie i jaka zostanie podjęta decyzja.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze