tottenhamhotspur.com

David Ornstein: Tottenham doszedł do porozumienia z Bayernem ws. transferu Harry’ego Kane’a

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Tottenham zaakceptował ofertę Bayernu Monachium w sprawie transferu Harry’ego Kane’a, donosi David Ornstein z The Athletic. Teraz transfer zależy już od samego napastnika, który musi zdecydować, gdzie chce grać w nadchodzącym sezonie.

Sezon Premier League 2023/24 zbliża się wielkimi krokami, a większość zespołów dokonała już ważniejszych wzmocnień. Jednak ciągle trwa saga transferowa związana z odejściem jednego z najlepszych zawodników w angielskiej ekstraklasie, który jak się okazuje, zaraz może zmienić barwy.

Harry Kane, bo o nim mowa, wielokrotnie łączony był z takimi ekipami jak Manchester United i Manchester City. Jednakże władze londyńskiego klubu nigdy nie były skore do sprzedaży swojej gwiazdy do ligowych rywali. W tym oknie Kane był jednym z celów transferowych Erika ten Haga, lecz ze względu na określony z góry budżet sprowadzono Rasmusa Hojlunda.

Od kilku tygodni w grze o napastnika „Kogutów” był jeszcze Bayern Monachium, który od ponad sezonu próbuje załatać dziurę po Robercie Lewandowskim. Tego lata głównym kandydatem okazał się wspomniany wyżej Harry Kane i bardzo prawdopodobne, że Anglik przeniesie się do Niemiec.

David Ornstein informuje, że Tottenham i Bayern zawarły porozumienie w sprawie przenosin Harry’ego Kane’a. Zawodnik będzie kosztować Bawarczyków ponad 100 mln euro (86,4 mln funtów). Teraz przyszłość transakcji w 100% zależy od decyzji samego Kane’a.

Warto dodać, że jest to ostatni moment dla „Kogutów”, aby spieniężyć swoją gwiazdę. Kontrakt Anglika będzie jeszcze ważny do końca sezonu, a od stycznia zainteresowane kluby będą mogły rozpocząć negocjacje w sprawie angażu po wygaśnięciu umowy.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze