TeamTALK

Gary O’Neil nowym menedżerem Wolverhampton

Patryk Tabak
Zmień rozmiar tekstu:

Wolverhampton, pierwszy rywal Manchesteru United w sezonie 2023/24, ma nowego trenera. Został nim 40-letni Gary O’Neil, który w poprzednim sezonie stał za sterami Bournemouth. Anglik zastąpił na tym stanowisku Julena Lopeteguiego.

Na mniej niż tydzień przed rozpoczęciem sezonu Premier League kibiców zaskoczyło niemałe trzęsienie ziemi w Wolverhampton. „Wilki” poinformowały, że z posadą menedżera pożegnał się Julen Lopetegui. Najnowsze doniesienia mówią, że Hiszpan był niezadowolony z działań klubu na rynku transferowym i zakomunikował władzom chęć odejścia już pod koniec lipca. W środę „Wilki” oficjalnie poinformowały, że za wyniki zespołu odpowiadać będzie Gary O’Neil.

40-letni Anglik ma za sobą udany sezon w Premier League. Od sierpnia 2022 roku był tymczasowym menedżerem Bournemouth, a po nieco ponad trzech miesiącach władze zdecydowały się powierzyć mu stery „Wisienek” na stałe. O’Neil osiągnał podstawowy cel, jaki został przed nim postawiony – utrzymał się w Premier League. Nie powstrzymało to jednak władz klubu przed zwolnieniem 40-latka. Jego miejsce zajął Andoni Iraola, który osiągał bardzo dobre wyniki z Rayo Vallecano.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy powitać Gary’ego w klubie – powiedział Matt Hobbs, dyrektor sportowy Wolverhampton. – To młody trener, bardzo zmotywowany i kierujący się silnymi zasadami. Wszyscy, z którymi pracował, oceniają go pozytywnie. Z niecierpliwością czekamy na to, co możemy razem osiągnąć.

– Nasi zawodnicy pokazali swoją jakość podczas przygotowań. Wierzę, że nadal będą trenować w taki sposób, a Gary odniesie sukcesy pracując z tą grupą. Wszyscy z niecierpliwością na niego czekamy i oferujemy pełne wsparcie. Chcemy współpracować, by pomóc klubowi iść naprzód.

Debiut Gary’ego O’Neila za sterami Wolves będzie miał miejsce w poniedziałek 14 sierpnia. O 21:00 „Wilki” zagrają na Old Trafford z Manchesterem United.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze