Twitter/ManUtd

Ten Hag: każdy zawodnik może się poprawić, nawet Bruno

Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

Erik ten Hag w rozmowie Ianem Irvingiem w cyklu Premier League Productions obszernie wypowiedział się na temat osobowości Bruno Fernandesa. Menedżer uważa, że Portugalczyk jest jego pośrednikiem na boisku i nic się nie zmieniło w jego postawie, kiedy otrzymał opaskę kapitana.

Ten Hag jest zdania, że dzięki obecności na boisku Bruno może lepiej komunikować swój plan na grę zespołowi oraz mieć większą kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Szkoleniowiec ustosunkował się również do wybuchowości Portugalczyka, którą uznaje za coś przydatnego, ale tylko jeśli nie wymyka się spod kontroli.

Bruno Fernandes jako kapitan

– Nie nic się nie zmieniło [w zachowaniu Bruno w stosunku do reszty zespołu]. Myślę, że właśnie dlatego jest kapitanem, ponieważ ma bardzo dobrą osobowość. Jest ważną postacią i chce wnieść swój wkład w drużynę. To się nie zmieniło, gdy teraz jest oficjalnie kapitanem. W zeszłym roku przez większość czasu nosił opaskę – stwierdził szkoleniowiec.

Wybuchowość nowego kapitana

– Myślę, że każdy zawodnik zawsze może się poprawić, także Bruno. Jedną z jego ważnych umiejętności są emocje, a futbol potrzebuje emocji. Jeśli chcesz występować na boisku potrzebujesz ich. Są ważne, aby wygrywać mecze, a w piłce nożnej chodzi o zwyciężanie.

– Jednak w niektórych momentach trzeba być świadomym. Trzeba to kontrolować, trzymać się strategii w grze i mieć uporządkowane myśli. Tak, [on] zdecydowanie może zrobić krok w tę stronę, ale myślę, że już w zeszłym roku był na najlepszej drodze do poczynienia postępu w tym zakresie.

Produktywność i skuteczność Portugalczyka

– Po pierwsze najpierw musi się znaleźć na odpowiedniej pozycji, a potem dopiero może pomyśleć, jak przyspieszyć grę. [Bruno] Zdecydowanie poprawia się w tej roli, ale to tylko element gry, ponieważ przede wszystkim musi wnosić swój wkład na boisku i dobrze się ustawiać.

– Oczekujemy od niego, że będzie wciąż wspaniały w pressingu, kontrataku oraz w ataku pozycyjnym. Chcemy, aby w ostatniej części boiska był najważniejszy i podejmował odpowiednie decyzje, a tym samym będzie notował kluczowe podania, asysty i gole.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze