manutd.com

David Moyes: nasza oferta za Harry’ego Maguire’a została zaakceptowana przez Manchester United

Patryk Tabak
Zmień rozmiar tekstu:

David Moyes, menedżer West Hamu, potwierdził, że złożona przez „Młoty” oferta za Harry’ego Maguire’a została zaakceptowana przez Manchester United. „Czerwone Diabły” na środkowym obrońcy mogą zarobić około 30 milionów funtów.

Wiele wskazuje na to, że kariera Harry’ego Maguire’a w Manchesterze United dobiega końca. Jeszcze na początku trwającego tygodnia Manchester Evening News poinformowało, że West Ham poprawił swoją ostatnią ofertę i zaproponował „Czerwonym Diabłom” 30 milionów funtów za środkowego obrońcę. Najnowsza propozycja miała zostać zaakceptowana przez klub, choć oficjalne porozumienie jeszcze nie zostało osiągnięte.

Manchester United jest już przygotowany na odejście Anglika. Jeśli transfer Maguire’a do West Hamu dojdzie do skutku, „Czerwone Diabły” będą chciały zakontraktować Edmonda Tapsobę z Bayeru Leverkusen. 24-letni Burkińczyk jest podziwiany przez klub i wielu jest przekonanych, że mógłby odnieść sukces na Old Trafford. Man Utd początkowo na Maguirze chciał zarobić 50 milionów funtów, ale przez cały czas był otwarty na kompromis ze względu na potrzebę odejścia słabszych członków drużyny Erika ten Haga.

W piątek o sytuację Harry’ego Maguire’a zapytany został menedżer West HamuDavid Moyes. – Nasza oferta została zaakceptowana przez Manchester United. Harry nie jest jednak naszym zawodnikiem, więc nie mogę o nim więcej rozmawiać – powiedział Szkot.

Na konferencji prasowej przed meczem z Wolves Erik ten Hag potwierdził, że Harry Maguire będzie do jego dyspozycji przy wyborze składu. Trudno jednak oczekiwać, że Anglik rozpocznie mecz od pierwszej minuty, gdyż jest dopiero piątym wyborem na tej pozycji dla holenderskiego menedżera. W hierarchii środkowych obrońców wyprzedzają go Lisandro Martinez, Raphael Varane i Victor Lindelof, a wyższe notowania ma nawet nominalny lewy obrońca – Luke Shaw. W klubie jest jeszcze Jonny Evans, jednak najprawdopodobniej opuści on klub po wygaśnięciu krótkoterminowej umowy.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze