brightonandhovealbion.com

David Ornstein: Moises Caicedo zostanie graczem Liverpoolu. „The Reds” z rekordem transferowym ligi

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

David Ornstein z The Athletic informuje, że Liverpool przebił ofertę Chelsea za Moisesa Caicedo. Jeśli nic nie zakłóci finalizacji transferu, to pomocnik Brighton zostanie nowym rekordem transferowym Premier League, który wyniesie 110 mln funtów.

W przeszłości graczem „Mew” interesowały się takie marki jak Manchester United oraz Arsenal. Ekipa „Czerwonych Diabłów” obserwowała Caicedo jeszcze przed jego wyjazdem do Anglii, lecz ostatecznie wybrał on Brighton, a klub z Old Trafford musiał obejść się smakiem.

Po kilku sezonach 21-latek wyrósł na jednego z najlepszych pomocników w angielskiej ekstraklasie. Warto dodać, że po nieudanych negocjacjach z Arsenalem z zimowego okna transferowego podpisał on nowy kontrakt z Brighton. Następnie od początku trwającego okresu transferowego o jego usługi zabiegał inny klub z Londynu – Chelsea.

Zdaniem Davida Ornsteina Brighton odrzuciło ofertę wysokości 100 mln funtów od ekipy „The Blues”, która to próbuje załatać dziurę w środku pola po Masonie Mouncie. Praktycznie od razu swoją propozycję do „Mew” przesłał Liverpool, który momentalnie osiągnął porozumienie w sprawie transferu Ekwadorczyka.

„The Reds” zaoferowali za pomocnika 110 mln funtów, czyli 140 mln dolarów i w przypadku finalizacji będzie to nowy rekord transferowy Wielkiej Brytanii. Według Ornsteina warunki kontraktu nie powinny być problemem i porozumienie w tej sprawie też jest kwestią czasu.

Zamówiono również testy medyczne dla Caicedo, które to zazwyczaj są ostatnią prostą do finalizacji transakcji. Różne źródła dodają zgodnie, że sam Jurgen Klopp planuje skontaktować się osobiście z zawodnikiem przed pierwszą konferencją prasową w sezonie 2023/24,

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze