manutd.com

Oficjalnie: Fred odchodzi z Manchesteru United do Fenerbahce

Patryk Tabak
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United i Fenerbahce oficjalnie poinformowały o osiągnięciu porozumienia ws. transferu definitywnego Brazylijczyka Freda. Od ostatecznego sfinalizowania transakcji obie strony dzielą tylko badania lekarskie piłkarza, które odbędą się w sobotę.

Negocjacje w sprawie transferu Freda do Fenerbahce trwały już od dłuższego czasu, a w ostatnich dniach tylko przybrały na sile. Już w czwartek Fabrizio Romano informował, że turecki klub wystosował oficjalną ofertę do Manchesteru United opiewającą łącznie na 15 milionów euro wraz ze zmiennymi.

Dzień później Fenerbahce oficjalnie poinformowało w mediach społecznościowych o dojściu do porozumienia zarówno z klubem, jak i Fredem.

– Nasz klub osiągnął porozumienie z Manchesterem United w sprawie transferu Freda. Piłkarz przyjedzie do Stambułu 12 sierpnia 2023 roku, by przejść badania medyczne i ostatecznie sfinalizować transfer – czytamy w oświadczeniu Fenerbahce.

Fred był piłkarzem Manchesteru United od 2018 roku, gdy „Czerwone Diabły” zapłaciły Szachtarowi 59 milionów euro. Od tamtej pory Brazylijczyk wystąpił w 213 spotkaniach. Zdobył 14 bramek i zanotował 19 asyst.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze