manutd.com

Schmeichel z radą dla Onany: nie pokazuj światu, jaki jesteś dobry, każdy już to wie

j.kurek Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

Peter Schmeichel to jeden z najlepszych bramkarzy, którzy kiedykolwiek grali w barwach Manchesteru United. Przed oficjalnym debiutem Andre Onany przekazał mu za pośrednictwem oficjalnych mediów klubowych kilka rad.

Schmeichel w rozmowie z klubowymi mediami opowiedział o tym, co sądzi o nowym bramkarzu “Czerwonych Diabłów”. Według byłego golkipera Kameruńczyk jest świetnym fachowcem, ale nie powinien chcieć tego pokazywać za wszelką cenę. Zaznaczył również, że w klubie z Old Trafford czeka go taka presja, z którą nigdy się nie spotkał.

– Manchester United to wielki klub. Większy niż Ajax, większy niż Inter. On [Onana] musi szybko to zrozumieć. Cokolwiek zrobisz, odbije się echem na całym świecie. Natychmiast. To się nie zdarza, kiedy grasz dla Interu – stwierdził Schmeichel.

– Uważam, że dla Interu był bardzo dobry, szczególnie w zeszłym sezonie. Przyszedł tam i wygryzł ze składu Samira Handanovicia, kapitana tej drużyny. Myślę, że odegrał kluczową rolę w tym, że skończyli w finale Ligi Mistrzów.

– W zasadzie to powinien robić, to co robi. Jednak musi zrozumieć, moją jedyną radę. Jesteś jednym z 11, którzy grają tego dnia. Tutaj chodzi o drużynę, o grupę graczy, w którą masz wkład. Właśnie dlatego tam jesteś. Nie idź i nie pokazuj światu, jaki jesteś dobry, ponieważ każdy już to wie – podsumował były bramkarz.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze