manutd.com

Dalot: musimy poprawić się w meczach wyjazdowych i utrzymać twierdzę na Old Trafford

Patryk Tabak
Zmień rozmiar tekstu:

Diogo Dalot porozmawiał z klubowym dziennikarzem przed inaugurację w sezonie Premier League, w której wskazał największe cele zespołu przed nowym sezonem. Obrońca Manchesteru United zwrócił uwagę na konieczność zdobywania większej liczby punktów poza Old Trafford i wyraził nadzieję na zdecydowane otwarcie nowych rozgrywek.

W poniedziałek o 21:00 na zakończenie 1. kolejki Premier League Manchester United podejmie na Old Trafford Wolverhampton Wanderers. W szeregach „Wilków” na kilka dni przed rozpoczęciem sezonu doszło do niemałego zamieszania wywołanego przez odejście z klubu Julena Lopeteguiego. Hiszpana na stanowisku menedżera zastąpił Gary O’Neil, którego debiut przypadnie włąśnie na starcie z „Czerwonymi Diabłami”.

Na mecz z „Wilkami” wyczekuje Diogo Dalot, który chciałby, by Manchester United od samego początku realizował swoje ambicje. Portugalczyk zdaje sobie jednocześnie sprawę, że przed nim i jego kolegami z zespołu prawdziwy maraton, podczas którego trzeba zachować konsekwencję.

– Pierwsze tygodnie nowego sezonu zawsze są ekscytujące – powiedział boczny obrońca, który od pięciu lat reprezentuje barwy Manchesteru United. – Zawsze chcesz dobrze rozpocząć nowe rozgrywki. Marzymy o tym, by pod koniec sezonu walczyć o Premier League i inne trofea, więc musimy mieć to z tyłu głowy. Wiemy jednak, że sezon jest długim maratonem i chcemy być konsekwentni tak bardzo, jak to tylko możliwe.

– Wszystko zaczyna się od małych rzeczy na treningach i w szatni. Potem wychodzimy na boisko i musimy wygrywać mecze. O to w tym wszystkim chodzi. Musimy dobrze zacząć.

Jeszcze tydzień przed rozpoczęciem sezonu Manchester United rozegrał dwa mecze towarzyskie. Podopieczni Erika ten Haga w sobotę wygrali na Old Trafford 3:1 z Lens, z kolei dzień później w Dublinie zremisowali 1:1 z Athletikiem Bilbao. Dalot, który wystąpił w spotkaniu z wicemistrzem Francji, pozytywnie ocenia cały okres przygotowawczy i przyznaje, że praca z holenderskim menedżerem dobrze przygotowała zespół do nadchodzącej rywalizacji.

– Myślę, że okres przygotowawczy dobrze nas przygotował. Jesteśmy w dobrej formie i w odpowiednim momencie, by rozpocząć sezon. Wiemy, jak ważny jest udany początek i wygranie pierwszego meczu. Możemy się rozpędzić już na początku sezonu. Jesteśmy w pełni skoncentrowani na Wolves i na tym, by dobrze ropocząć ligę.

– Tak jak przed każdym sezonem, w okresie przygotowawczym staram się przygotować najlepiej jak potrafię. Ciężko pracuję, by być gotowym do gry, podobnie jak moi koledzy z drużyny. Po to tu jestem i po to gram dla tego klubu. Ostatni sezon był dobry, ale teraz wszyscy chcemy zrobić krok naprzód. Każdy chce się rozwinąć jeszcze bardziej, ja także.

Diogo Dalot przyznał także, że jednym z głównych celów drużyny jest poprawa dyspozycji w meczach wyjazdowych. Zwłaszcza, że w pierwszych pięciu kolejkach nowego sezonu Manchester United czekają wyjazdowe starcia z Arsenalem i Tottenhamem.

– Spotkania wyjazdowe zawsze są trudne, niezależnie od przeciwników. Wiemy, jak to wygląda w Premier League. Jeśli jednak osiągniemy dobre wyniki w tych meczach, da nam to jeszcze więcej energii, by pokazać, że możemy konkurować. To, że potrafimy wygrywać musimy pokazać już w pierwszym meczu. Potem możemy myśleć o reszcie.

– Uważam, że standardem w tym klubie jest to, że trzeba wygrywać każdy mecz. To będzie dla mnie największa różnica w tym sezonie. Musimy wygrać więcej meczów, zwłaszcza poza Old Trafford. Musimy być bardziej konsekwentni, a przy tym utrzymać tę twierdzę, którą zbudowaliśmy na Old Trafford. Trzeba też przełożyć to na mecze wyjazdowe i starać się być konsekwentnym najbardziej, jak to możliwe.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze