Luke Shaw na treningu Manchesteru United
manutd.com

Shaw: wierzymy, że możemy triumfować we wszystkich rozgrywkach

Patryk Tabak
Zmień rozmiar tekstu:

Luke Shaw nie kryje optymizmu przed rozpoczęciem nowego sezonu. Obrońca Manchesteru United jest przekonany, że zespół stać na udaną inaugurację Premier League, a także rywalizację do końca na wszystkich frontach. Shaw pozytywnie ocenił także nowych piłkarzy w szatni “Czerwonych Diabłów”.

Poniedziałkowym meczem z Wolves, którym Manchester United zainauguruje sezon 2023/24 w Premier League, Luke Shaw rozpocznie swój dziesiąty sezon na Old Trafford. Anglik był kluczowym ogniwem w drużynie Erika ten Haga w poprzednim sezonie, który zakończył się zdobyciem Pucharu Ligi oraz awansem do Ligi Mistrzów i finału FA Cup. Teraz, wraz z całą drużyną, chce zrobić krok naprzód i walczyć z zespołem o najwyższe laury.

– Mam wysokie oczekiwania – powiedział Shaw w rozmowie z klubowymi mediami. – Myślę, że to ważny sezon dla nas wszystkich. Chcę zaliczyć dobre rozgrywki, ale bardziej chcę mieć pewność, że one takie będą dla Manchesteru United. Jest to możliwe dzięki wygrywaniu trofeów. I to jest tym celem, który sobie postawiłem na początku sezonu: zdobycie jak największej liczby pucharów.

– Każdy ma ambicje, by zdobywać tytuły. Nie ma w tym żadnego sekretu, po prostu ambicje muszą być jak największe. Wierzymy, że możemy wygrać każde rozgrywki, w których uczestniczymy. To od nas zależy, czy wyjdziemy na boisko i pokażemy tę ambicję i tę jakość, którą moim zdaniem ma ten zespół. Musimy to zrobić.

Piłkarze Manchesteru United z pewnością będą mieć nadzieję na uniknięcie fatalnego startu poprzednich rozgrywek, gdy w pierwszych dwóch spotkaniach Premier League przegrali z Brighton oraz Brentford. Po udanym okresie przygotowawczym Luke Shaw jest przekonany, że “Czerwone Diabły” mogą nadać ton rozgrywkom od pierwszego dnia.

– To naprawdę ważne, by dobrze zacząć sezon. Wiemy, jak ważny jest dobry start. Rok temu zaczęliśmy zbyt wolno, to nie był dobry początek i dużo o tym rozmawialiśmy. Wszyscy czujemy się bardzo dobrze, zakończyliśmy okres przygotowawczy. Jesteśmy gotowi. Chodzi o to, by zacząć mocno, dobrze i zdobyć jak najwięcej punktów.

Przed nowym sezonem do drużyny Erika ten Haga dołączyli trzej nowi piłkarze – Mason Mount, Andre Onana oraz Rasmus Hojlund. Na pierwsze występy Duńczyka dla “Czerwonych Diabłów” będziemy musieli jeszcze poczekać, jednak Mount i Onana mają już za sobą nieoficjalne debiuty.

– Byli świetni – skomentował ich pierwsze tygodnie w drużynie Shaw. – Myślę, że dobrą rzeczą było to, że Andre i Mason mogli wyjechać na okres przygotowawczy, lepiej poznać chłopaków z zespołu, co dobrze wpływa na ich aklimatyzację. Wiele dodadzą do tego składu, mają też doświadczenie w wygrywaniu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze