Old Trafford
manutd.com

„The Times”: Kwestie prawne i regulacyjne blokują sprzedaż Manchesteru United

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Proces poszukiwania alternatyw strategicznych dla Manchesteru United nadal trwa. Aktualny impas w procesie związany jest z kwestami natury prawnej i regulacyjnej, informuje „The Times”. Jeden z zainteresowanych klubem obozów ma pracować nad ominięciem przeszkody.

Wspomniany proces szukania alternatyw strategicznych został rozpoczęty przez Glazerów jesienią 2022 roku i w ramach niego rozważano m.in. sprzedaż klubu. Media szybko zaczęły informować, że pozbycie się wszystkich akcji klubu ma być głównym celem amerykańskich właścicieli.

Proces się wydłużał, a za Manchester United złożono już łącznie kilkanaście ofert. Najwytrwalsi w boju okazali się sir Jim Ratcliffe z INEOS oraz szejk Jassim z Kataru, są oni faworytami w sprawie pozyskania Manchesteru United od pierwszego dnia transferu, a ich rywalizacja nadal trwa.

Termin decyzji Glazerów zmieniał się każdego miesiąca, a najpopularniejsza wersja sugerowała poznanie nowych właścicieli klubu od razu po zakończeniu sezonu 2022/23. Jednakże pomimo tych założeń lato było dość ciche pod tym względem i może stwierdzić, że nastał kolejny impas w tej sprawie.

„The Times” donosi, że aktualna przerwa w procesie wywołana ma być kwestiami prawnymi i regulacyjnymi, lecz nie sprecyzowano, o co dokładnie chodzi. W międzyczasie obóz sir Jim Ratcliffe’a i INEOS ma próbować ominąć napotkane problemy, aby jak najprędzej dokończyć proces przejęcia.

Brytyjski dziennik ujawnił jeszcze, że były dyrektor generalny „Czerwonych Diabłów” Ed Woodward wkrótce ma wydać książkę o Manchesterze United. Biznesmen opisze w niej swoją historię z klubem Old Trafford, kadencję Glazerów oraz politykę finansową. Premiera książki planowana jest na październik.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze