Getty Images

Oficjalnie: Man Utd zakończył dochodzenie ws. Masona Greenwoda. Ostateczna decyzja wkrótce

Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Po wycofaniu wszystkich zarzutów przeciwko Masonowi Greenwoodowi w lutym 2023 roku, Manchester United przeprowadził własne śledztwo w sprawie postawionych mu zarzutów.  

Dochodzenie opierało się na obszernych dowodach i informacjach, które nie były dostępne publicznie. Klub wysłuchał wielu osób bezpośrednio zaangażowanych w tę sytuację lub posiadających wiedzę na jej temat.

W całym procesie klub szanował anonimowość domniemanej ofiary. Jej perspektywa i dobro były kluczowa dla dochodzenia.

Klub szanował również swoje obowiązki wobec Masona Greenwooda jako pracownika i młodej osoby, która była w Manchesterze United od 7. roku życia oraz fakt, że ze swoją partnerką zostali rodzicami.

Faza ustalania faktów w wewnętrznym dochodzeniu została oficjalnie zakończona. Klub znajduje się na końcowym etapie podejmowania decyzji w sprawie przyszłości Masona Greenwooda.

Wbrew spekulacjom mediów, decyzja nie została jeszcze podjęta i jest obecnie przedmiotem intensywnych wewnętrznych rozważań. Odpowiedzialność ostatecznie spoczywa na dyrektorze generalnym.

Decyzja zostanie zakomunikowana i wyjaśniona wewnętrznym oraz zewnętrznym interesariuszom klubu.

Klub rozumie, że była to trudna sprawa dla wszystkich związanych z Manchesterem United i rozumie też silne opinie, oparte na częściowych dowodach, które dotarły do domeny publicznej. Manchester United prosi o cierpliwość podczas pracy nad ostatnimi etapami tego starannie przemyślanego procesu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze