manutd.com

The Athletic: Harry Maguire nie dołączy do West Hamu United

Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

Według ostatnich doniesień The Athletic potwierdziły się informacje dotyczące upadku transferu Harry’ego Maguire’a do West Hamu. Dziennikarze donoszą, że negocjacje kontraktu indywidualnego nigdy nie doszły do skutku.

Kontrakt Harry’ego Maguire’a wygasa wraz z końcem czerwca 2025, ale już klub daje mu czytelne sygnały, sugerujące odejście. Jednym z nich była wypowiedź Erika ten Haga przed meczem z Wolverhampton.

– Musi walczyć o swoje miejsce. Ma zdolności do bycia środkowym obrońcą pierwszego wyboru, jest najlepszy w Anglii, więc dlaczego dla nas nie może tego pokazać? Jednak najpierw musi coś udowodnić. Jeśli nie jest wystarczająco pewny siebie, aby walczyć o skład, musi podjąć decyzję i odejść – stwierdził szkoleniowiec Manchesteru United.

Jednak wszystko wskazuje na to, że Anglik nie podjął decyzji o odejściu, ponieważ mimo zaakceptowania oferty przez Manchester United, transfer utknął w martwym punkcie. Dziennikarze The Athletic powołując się na źródła związane ze środowiskiem piłkarza, podają, że nigdy nie rozpoczęto rozmów w celu ustalenia warunków kontraktu, a sam zainteresowany nie rozmawiał z Davidem Moyesem.

W poprzednim sezonie Maguire zagrał w zaledwie 16 meczach Premier League, a momentami przed nim w hierarchii środkowych obrońców był Luke Shaw. Anglik stracił również opaskę kapitana i wszystko wskazuje na to, że jego pobyt na Old Trafford dobiega końca, lecz nie wiadomo czy odejście zmaterializuje się jeszcze w tym oknie transferowym.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze