ManUtd.com (Ash Donelon / Manchester United via Getty Images)

The Athletic: Przywrócenie Greenwooda do pierwszego zespołu bardzo prawdopodobne

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United w najnowszym oświadczeniu poinformował o zakończeniu wewnętrznego dochodzenia w sprawie Masona Greenwooda. Portal The Athletic ujawnił nieznane szczegóły decyzji klubu, który jest skłonny przywrócić wychowanka do pierwszego zespołu.

W środę (16 sierpnia) Manchester United ogłosił koniec wewnętrznego dochodzenia w sprawie Masona Greenwooda, który to od ponad roku pozostawał zawieszony. Dochodzenie służb związane z zawodnikiem dawno dobiegło końca, lecz przez wiele miesięcy nieznana była decyzja klubu.

Dotychczasowe doniesienia mediów sugerowały raczej odejście wychowanka „Czerwonych Diabłów” do innego zespołu w ramach wypożyczenia. Kilkukrotnie w tej sprawie wymieniano włoską Atalantę, w której wtedy grał jeszcze ówczesny cel transferowy Manchesteru United – Rosmus Hojlund. Ostatecznie klub z Bergamo znalazł następcę Duńczyka, a temat przenosin Greenwooda upadł.

Warto dodać, że sam zawodnik trenuje od kilku tygodni indywidualnie pod okiem prywatnych trenerów, lecz relacje fotoreporterów niestety potwierdzają, że gracz jest daleko od formy. Oprócz tego został on ostatnio ojcem, więc tym bardziej zmiana otoczenia jest na chwilę obecną mało prawdopodobna.

Portal The Athletic poinformował, że dyrektor wykonawczy klubu z Old Trafford – Richard Arnold w pierwszych dniach sierpnia rozmawiał z resztą władz wykonawczych w sprawie Masona Greenwooda. Działacz „Czerwonych Diabłów” miał zakomunikować współpracownikom, że wychowanek zostanie przywrócony do obowiązków.

W ramach planu przywrócenia Anglika do pierwszego zespołu Arnold chce wypuścić specjalny materiał wideo. W nim działacz planuje wyjaśnić decyzję o przywróceniu Greenwooda. Ten sam materiał otrzymają zarówno pracownicy klubu, jak i opinia publiczna.

Za przywróceniem zawodnika ma być kilka kluczowych dla klubu postaci. Przede wszystkim powrotu Greenwooda chcą dyrektor sportowy John Murtough oraz szkoleniowiec pierwszego zespołu sekcji męskiej Erik ten Hag.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze