fcbayern.com

Fabrizio Romano: Manchester United monitoruje sytuację Ryana Gravenbercha

Jakub Kurek
Zmień rozmiar tekstu:

Jeśli ufać doniesieniom mediów po sprzedaży Freda Manchester United szuka na rynku transferowym wzmocnień do drugiej linii. Według Fabrizio Romano jedną z opcji na tę pozycję może być Ryan Gravenberch.

21-latek trafił w zeszłym roku do Bayernu za niespełna 20 milionów euro. Jednak w stolicy Bawarii nie zaaklimatyzował się najlepiej. Co prawda rozegrał 33 spotkania, ale nie uzbierał w nich nawet 1000 minut.

Gravenberch wielokrotnie narzekał na brak wystarczającej liczby okazji do pokazania się na murawie, ale kiedy już się na niej znajdował, nie wykorzystywał swojej szansy. Nic nie wskazuje na to, że Holender wywalczy sobie miejsce w pierwszym składzie w tym sezonie, zwłaszcza że do Bayernu dołączył w tym oknie transferowym kolejny pomocnik – Konrad Laimer.

Tę sytuację chcą wykorzystać dwie drużyny – Liverpool oraz Manchester United. Oba zespoły złożyły zapytanie o sytuację pomocnika. Jednak z doniesień Fabrizio Romano wynika, że „Bawarczycy” nie planują, póki co sprzedawać swojego zawodnika, szczególnie że zbliża się koniec okna transferowego.

Transfer ten wpisywałby się w politykę kadrową Manchesteru United w ostatnim czasie, ponieważ Gravenberch pracował już z Erikiem ten Hagiem w Ajaksie. Szkoleniowiec Manchesteru United wie czego się po nim spodziewać, ale potencjalny transfer kosztowałby „Czerwone Diabły” około 30 milionów euro.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze