twitter/ManUtd

Sir Alex Ferguson: Man Utd będzie naprawdę dobrym zespołem, jeśli zrobią to szybko

Damian Domitrz
Zmień rozmiar tekstu:

Mistrz przemówił. Sir Alex Ferguson ocenił pierwszy sezon w wykonaniu Erika ten Haga i podzielił się opinia na temat nowego nabytku Rasmusa Hojlunda. Legendarny menedżer jest zadowolony z przebiegu spraw na Old Trafford.

Hojlund nie zaliczył jeszcze debiutu w pierwszej drużynie „Czerwonych Diabłów”, ale legendarny menedżer już podejrzewa, że to napastnik, którego Manchesterowi United brakowało. Ferguson docenił również pracę Ten Haga przez ostatnie 12 miesięcy, ciesząc się, że Holender sprowadza piłkarzy, którzy pasują do jego stylu gry.

– Ten Hag wykonał fantastyczną pracę. Trzyma to wszystko w garści, sprowadził własnych piłkarzy i jeśli szybko przygotuje do gry swojego napastnika, myślę, że będzie to naprawdę dobry zespół.

– Tego właśnie im brakowało w ostatnich latach – środkowego napastnika. Pozostała część drużyny i cała jej kompozycja wyglądają dobrze. W obronie ma wspaniałe doświadczenie dzięki Martinezowi i Varane’owi. Podobnie jest w pomocy, gdzie grają Eriksen i Casemiro. Podstawy są zatem odpowiednie.

– Fundamenty zawsze uzupełnia się bramkarzem i napastnikiem. Nowy golkiper jest bardzo atletyczny. Miejmy nadzieję, że nowy napastnik szybko się wkomponuje.

Sir Alex Ferguson dał radę również piłkarzom przychodzącym do Manchesteru United, przestrzegając ich, że każdy zawodnik musi zdawać sobie sprawę z tego, pod jaką obserwacją się znajduje.

– Nie ma sensu przychodzić do tego klubu bez rozumienia oczekiwań, jakie wynikają z gry tutaj. Oczekiwania są olbrzymie.

– Większość piłkarzy, których kupiliśmy za moich czasów, akceptowała te oczekiwania. Nie ma sensu tu przychodzić, jeśli nie masz własnych oczekiwań i nie bierzesz odpowiedzialności za swoje występy.

– To naprawdę ważny aspekt, gdy kogoś rekrutujesz. Najpierw powinno się zidentyfikować piłkarza, którego chcesz kupić.

– Kiedy my szukaliśmy graczy na rynku, to obserwowaliśmy ich od długiego czasu. Nie podejmowaliśmy decyzji z dnia na dzień. Dokładnie śledziliśmy ich kariery i byliśmy pewni, że będą pasować do tego klubu.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze