manutd.com

Erik ten Hag po przegranej z Tottenhamem: to my musimy zdobywać gole pierwsi

Jakub Brzyski
Zmień rozmiar tekstu:

Manchester United w 2. kolejce angielskiej ekstraklasy uległ na wyjeździe 0:2 Tottenhamowi. Po przegranym starciu wywiadu pomeczowego udzielił szkoleniowiec “Czerwonych Diabłów” Erik ten Hag. Holender był zadowolony z gry swoich podopiecznych pomimo porażki.

Pierwsza połowa

– Według mnie dobrze prezentowaliśmy się w tej części spotkania, lecz nie umieliśmy trafić do siatki rywali. Stworzyliśmy sobie naprawdę dobre okazje oraz ciągle wywieraliśmy presję na rywalach. Dobrze rozstawialiśmy się we wspomnianych okazjach. Uważam, że zasłużyliśmy na ten rzut karny.

Kontrowersyjny rzut karny

– Nie wiem, dlaczego sędzia nie wskazał na wapno. Moim zdaniem był to rzut karny. On [Christian Romero] zmienił tor lotu piłki i miał szeroko rozstawione ręce. Jednak na koniec dnia musimy spróbować pogodzić się z decyzją sędziego.

Liczne żółte kartki

– Bardzo szybko wypracowaliśmy trzy żółte kartki, nie możemy tak robić. Musimy być ciągle skupieni na grze. Kiedy wracaliśmy po ataku, to nasi rywale przeprowadzili dwie groźne akcje. Następnie na początku drugiej połowy również nie pokazaliśmy się z dobrej strony. Musimy grać odważnie i uważam, że byliśmy w stanie zaradzić utracie pierwszej bramki. Nie upadliśmy, chcieliśmy wrócić, lecz nie potrafiliśmy trafić do siatki.

Środek pola zdał egzamin

– Myślę, że nasza pomoc poradziła sobie dzisiaj dobrze. Oczywiście zawsze da się zagrać lepiej. Jednakże kiedy próbujesz zdobyć bramkę, to niestety zostawiasz rywalom nieco wolnych przestrzeni. Co do pozostałych kwestii, szczególnie tych defensywnych, to byliśmy lepsi od naszych dzisiejszych rywali.

Mount w nowej roli

– Spisał się dobrze. Uważam, że dominowaliśmy Tottenham w pierwszej części spotkania, szczególnie w środku pola zarówno z piłką, jak i bez niej. Mason był kluczową postacią w tym założeniu.

Problemy ze skutecznością

– Nie martwi nas nasza forma w ataku, lecz jego skuteczność. Dalej mierzymy się z tym samym problemem i jesteśmy tego świadomi. Właśnie dlatego sięgnęliśmy po napastnika.

Pomimo porażki są pozytywy

– Poniedziałkowy występ nie był dobry, a dzisiaj nieakceptowalny jest wynik. Dzisiaj zagraliśmy przeciętnie, lecz powinniśmy wygrać, a tego nie zrobiliśmy. W tym procesie dostrzegamy pewne plusy, lecz wiemy, dlaczego ważne jest zdobycie pierwszej bramki. Musimy nadal wierzyć na początku drugiej połowy, być skoncentrowani na grze, grać odważnie oraz nie zachowywać się pasywnie w momencie zdobycia bramki przez rywali. Jest to totalnie niepotrzebne i dzisiaj to najbardziej wpłynęło na ten wynik.

Zdobycie bramki jako pierwsi

– Kiedy przegrywasz, to nie jest dobrze i zawsze musisz pochylić się nad swoją grą. Potrzebowaliśmy gola, aby uciszyć tłum na trybunach, potrzebne było uciszenie rywali. W pierwszej połowie było spokojnie, ponieważ to my dyktowaliśmy zasady gry, będąc gośćmi. Kiedy zdobywasz bramkę pierwszy, to masz kontrolę nad spotkaniem. Nie chodzi tutaj o transfery, lecz o zdobywanie bramek.

Żółta kartka dla Ten Haga

– Po prostu skomentowałem decyzję i nie spodobało to się arbitrowi.

Początek sezonu

– Jesteśmy zawiedzeni dzisiejszym i pierwszym naszym starciem, więc musimy je przeanalizować. Musimy jako pierwsi trafiać do siatki, ponieważ to my tworzymy najwięcej okazji. Znaczenie gola otwierającego wynik jest bardzo ważne, szczególnie w każdym meczu Premier League.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze