ManUtd.com

Kobbie Mainoo już wkrótce na boisku? Erik ten Hag z nowymi informacji nt. kontuzji

Marcel Zakaszewski
Zmień rozmiar tekstu:

Powrót Kobbiego Mainoo może nastąpić szybciej niż się spodziewano – zapowiedział Erik ten Hag na konferecji prasowej przed wyjazdowym meczem Manchesteru United z Tottenhamem.

18-latek doznał kontuzji na samym początku meczu sparingowego z Realem Madryt w czasie tournée po USA. Kontuzja była bardzo niefortunna, bo Anglik zrobił duże wrażenie swoimi występami w czasie letnich meczów przedsezonowych. Pierwsze komunikaty zapowiadały, że może czekać go nawet kilka miesięcy przerwy.

Holenderski menedżer „Czerwonych Diabłów” uważa, że Kobbie Mainoo może uzupełniać się z Casemiro w defensywnej roli wśród pomocników i liczy na jego możliwie jak najszybszy powrót na boisko.

– Wiem, że w tym momencie nie może być z nami, lecz widzieliśmy go w czasie meczu przedsezonowego z Arsenalem. Wiem, że jest gotowy wziąć na siebie tę [bardziej defensywną] rolę w środku pola – mówił Erik ten Hag.

– Nie jest w tym momencie dostępny, ale spodziewam się go z powrotem w drużynie za dwa miesiące. W trakcie nadchodzącej zimy z pewnością będzie miał swoją szansę.

Kobbie Mainoo zdobył niedawno nagrodę im. Jimmy’ego Murphy’ego dla najlepszego młodego zawodnika „Czerwonych Diabłów”. W zeszłym sezonie zaliczył już debiut w Premier League, przeciwko ekipie Leicester City na Old Trafford. Łącznie rozegrał trzy spotkania w dorosłej drużynie, a w obecnej kampanii możemy spodziewać się Anglika na boisku o wiele częściej.

Komentarze

Podobne wpisy

Najnowsze